Gamta ir gyvūnai

Valstybinei miškų tarnybai vadovaus Saulius Cironka

Penktadienį Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pareigas pradeda eiti verslo ir vadybos specialistas, inžinierius mechanikas Saulius Cironka.

Pasak aplinkos ministro Simono Gentvilo, augančio miškų vaidmens klimato ir biologinės įvairovės krizių, taip pat ir energetikos bei bioekonomikos iššūkių akivaizdoje matome, kad miškų valdymui reikia pokyčių. 

„Tikiuosi, kad naujasis vadovas taps lyderiu, kuris įkvėps Valstybinės miškų tarnybos komandą įgyvendinti išsikeltus tikslus. Tai pagrindinė miškų politikos įgyvendinimą užtikrinanti ir informaciją apie miškus valdanti institucija, nuo kurios sprendimų labai priklauso konkreti veikla šalies miškuose. Jos uždavinys ne tik reguliuoti miškų ūkio veiklą, bet ir kaupti tokią informaciją apie miškus, kuri padėtų specialistams bei visuomenei įtikinamai ir pagrįstai atsakyti į kylančius klausimus“, – pažymi aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Valstybinė miškų tarnyba – visoje Lietuvos teritorijoje veikianti įstaiga, užtikrinanti tvarų ir subalansuotą miškų naudojimą. Ji išduoda leidimus, vykdo miškų stebėseną, valdo nacionalinius genetinius išteklius, tvirtina miškotvarkos projektus, tvarko miškų valstybės kadastrą, atlieka šiltnamio dujų kiekio apskaitą, konsultuoja ir informuoja, teikia kitas viešąsias paslaugas.

Valstybinėje miškų tarnyboje dirba 146 darbuotojai.

„Norėčiau, kad Valstybinė miškų tarnyba taptų patikimu partneriu įgyvendinant ilgalaikius valstybės tikslus ir politiką miškų sektoriuje, kad įstaiga veiktų efektyviai, būtų pažangi, jos paslaugomis besinaudojančių gyventojų ir įmonių lūkesčius atitinkanti organizacija, kurioje vertinamas kiekvieno darbuotojo indėlis, o darbinėje aplinkoje tvyro pagarbos ir pasitikėjimo atmosfera“, – darbą pradėdamas sako Saulius Cironka.

Iki šiol Saulius Cironka dirbo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Tarptautinių ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vadovu. Anksčiau yra buvęs Žemės ūkio viceministru.

Lietuvos žemės ūkio akademijoje jis yra baigęs mechanikos inžinerijos bakalauro ir magistro studijas, Aleksandro Stulginskio universitete įgijo verslo ir vadybos magistro laipsnį.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą