Sveikata

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas: reorganizuojant sveikatos priežiūros įstaigų tinklą būtinas aktyvesnis dialogas su savivalda

2021 m. spalio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) pritaria Sveikatos apsaugos ministerijos siekiams gerinti sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą gyventojams. Tačiau ministerijos rengiama sveikatos priežiūros įstaigų reforma vis dar kelia nemažai klausimų – trūksta detalesnės informacijos apie planuojamos reorganizacijos naudą, būsimo sveikatos priežiūros įstaigų tinklo išsidėstymą regionuose, informacijos apie reorganizacijos etapus.

Spalio 13 d. VVSK nagrinėjo parlamentinės kontrolės klausimą „Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo ir paslaugų optimizavimo perspektyvos“. Komitetas pakvietė dialogui Sveikatos apsaugos ministerijos ir vietos savivaldos atstovus.

Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas ir ministerijos atstovai pristatė planuojamos sveikatos priežiūros įstaigų reformos gaires. Pažymėta, kad ketinama stambinti ligonines, mažinti aktyvaus gydymo lovų skaičių, o pirminę sveikatos priežiūrą integruoti į savivaldybių sveikatos centrus, kuriuose savivaldos lygiu būtų užtikrintas bazinis paslaugų paketas. Taip pat ketinama centralizuoti Greitosios medicinos pagalbos paslaugų tinklą, siekiant, kad skubi pagalba žmogų pasiektų per 10 minučių miesto teritorijoje ir per 25 minutes kaime. Ministerija pažymėjo, kad sėkmingai reformai yra būtinas savivaldybių bendradarbiavimas.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, einantis ir Nacionalinės plėtros tarybos pirmininko bei Lietuvos savivaldybių asociacijos Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pareigas, akcentavo, kad savivaldybės pritaria siekiui gerinti gydymo paslaugų kokybę ir yra atviros bendradarbiavimui, tačiau kol kas savivaldybėms trūksta aiškumo dėl planuojamos reformos.  Pasak mero, trūksta detalesnės informacijos iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl pačios reformos struktūros, koks yra planuojamas gydymo įstaigų tinklas regionuose ir kaip planuojama pertvarka pagerintų sveikatos paslaugų kokybę ir prieinamumą žmonėms.

Mero išsakytoms pastaboms pritarė ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, kuris akcentavo, kad kol Sveikatos apsaugos ministerija nedetalizuos planuojamos reformos tikslų, etapų ir priemonių, tol savivaldybėms bus sudėtinga priimti sprendimus dėl dalyvavimo reformoje.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas pažymi, kad esama Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacija su vietos savivalda dėl planuojamos sveikatos priežiūros įstaigų reformos nėra pakankama, o pačios reformos gairių pristatymas kelia daugiau klausimų nei pateikiama atsakymų.

VVSK ketina tęsti parlamentinę kontrolę sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformos klausimu ir prašo Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos reguliariai teikti informaciją apie sveikatos priežiūros įstaigų reformos derinimo su savivaldybėmis rezultatus.

Komiteto posėdžio vaizdo įrašą galima peržiūrėti ir „Youtube“ kanale Atviras Seimas. 

Parengė:

Ieva Lavišienė, tel. (8 5) 239 6363, el. p. ieva.lavisiene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą