Gamta ir gyvūnai

Neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams suteikta daugiau įgaliojimų

2021 m. spalio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Seimas priėmė Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-553(2), kurios leis užtikrinti efektyvesnę neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių teikiamą pagalbą vykdant valstybės aplinkos apsaugos kontrolę, detaliau nustatys reikalavimus asmenims, siekiantiems eiti šias pareigas.

Šiuo metu neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais gali tapti Lietuvos Respublikos piliečiai, sulaukę 18 metų, esantys nepriekaištingos reputacijos aplinkos apsaugos srityje.

Pagal priimtus pakeitimus asmenys, pretenduojantys tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, turės pagal mokymo programą išklausyti mokymo kursą ir išlaikyti testą. Jiems įgaliojimai bus suteikiami 5 metams ir galės būti pratęsiami kas 5 metai. Teisti asmenys už nusižengimus aplinkai į šią savanorišką tarnybą nebus priimami, o buvę aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai galės tapti neetatiniais inspektoriais ir neišklausę mokymų.

Priimtos naujos nuostatos leis ne mažiau kaip dviem neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams laikantis nustatytos tvarkos patruliuoti savarankiškai.

Neetatiniai aplinkosaugos inspektoriai privalės apie pastebėtą pažeidimą nedelsdami pranešti Aplinkos apsaugos departamentui, suteikti pagalbą aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams, tiriantiems pažeidimą.

Be to, Seimas neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams suteikė teisę ne tik fiksuoti, bet ir reikalauti, kad asmenys laikytųsi aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių įstatymų, nutrauktų daromus pažeidimus. Jei inspektoriai bus žvejybos ar medžioklės plotų naudotojai, tokiu atveju tose teritorijose jie savarankiškai galės tikrinti asmenų dokumentus, suteikiančius teisę naudotis ten esančiais gamtos išteklius.

„Išklausę kursus ir išlaikę testą du kaimynai, iš anksto pranešę pareigūnams, galės išeiti ir tikrinti savo upelius, paežeres, miškus. Brandžioje visuomenėje neabejingi piliečiai turi teisę saugoti savo gyvenamąją aplinką ir gyvąją gamtą kaimynystėje“, – per Seimo posėdį sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, šiuo metu neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus įgaliojimus turi 297 asmenys. S. Gentvilas tikino, kad po šio Seimo sprendimo neetatinių inspektorių dar padaugės.

Už šiuos teisės akto pakeitimus, kurie įsigalios nuo kitų metų pradžios, balsavo 106 Seimo nariai, prieš − 2, susilaikė 9 parlamentarai.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą