Automobiliai

Užsitrenkė automobilis, raktai viduje? Štai ką reikia daryti

Jei užsitrenkė automobilio durys, o jūs likote sutrikęs už durų – nenusiminkite, jūs ne vieni. Palikti raktus užvedimo spynelėje ar pamestus ant sėdynės, išlipti iš automobilio ir užtrenkti dureles gali kiekvienas. Tokiose situacijose kasmet atsiduria šimtai žmonių. Ir kad ir kaip tuo metu viskas atrodytų baisu ir beviltiška, realybėje nėra neįveikiamų užduočių ir automobilių atrakinimas net tokioje situacijoje yra galimas.

Giliai įkvėpkite ir apsvarstykite savo galimybes

Pirmiausia, nesijaudinkite. Aišku lengviau pasakyti nei padaryti, tačiau jaudinimasis, panikavimas ar pyktis su keturaukščiais keiksmažodžiais neduoda apčiuopiamų rezultatų. Todėl giliai įkvėpkite ir apsvarstykite savo galimybes.

Panikuoti tokiose situacijose įprasta, tačiau tikrai nenorite kviestis pagalbą, o tuomet sužinoti, jog automobilio durelės kitoje pusėje visą tą laiką buvo atviros. Todėl pirmiausia apeikite automobilį iš visų pusių, patikrinkite visas dureles, patikrinkite ar nėra bent trupučio praviro lango, o gal bagažinė liko atrakinta, nepamirškite ir stoglangio.

Jei iš tikrųjų visos durys uždarytos, langai pilnai uždaryti ir nėra galimybės patekti į vidų, vis tiek dar yra daugybė variantų. Pirma, prisiminti ar neturite atsarginio rakto. Antra, kviestis spynų meistrą avariniam atrakinimui. Trečia, esant situacijai, kuomet kyla pavojus gyvybei, gali tekti daužti stiklą.

Atsarginis raktas

Iš gamyklos automobiliai parduodami su dviem raktais. Tai įprasta praktika, nes visi supranta, jog vieną raktą pametus automatiškai apribojamos galimybės patekti į automobilį. O juk automobilių raktai kainuoja daug daugiau nei paprasti buto raktai.

Jei įsigijote naudotą automobilį ir gavote tik vieną raktą, tiesiog privalote pasidaryti rakto kopiją ir laikyti prieinamoje vietoje namuose, darbe ar kitoje priimtinoje vietoje.

Tai jei užsitrenkė automobilio durys, bet jūs turite atsarginį raktą ir galite jį pasiimti, problemos nėra. Tai gali užtrukti, kol jums atveš jį iš namų ar kol patys suvažinėsite taksi, tačiau problemą išspręs greitai ir be didelių išlaidų.

Spynų meistras

Nors internete galima rasti patarimų, kaip atidaryti automobilio duris patiems, tačiau dažniausiai tam reikia įrankių, reikia patirties ir supratimo kokie spynų mechanizmai yra konkrečiai jūsų automobilyje. Jums gali pavykti atidaryti automobilį pasinaudojus šiais patarimais, o gali ir nepavykti. Priešingai, galite pažeisti kėbulą, nubrėžti dažus, įlenkti dureles ir pan.

Todėl jei nesate tikri, dėl to ką reikia daryti, geriau kviesti spynų meistrą. Automobilių atrakinimas trunka neilgai, profesionalai turi visus reikiamus įrankius ir svarbiausia, turi žinių bei patirties, kaip atrakinti bet kokio automobilio dureles. Avarinio automobilio atrakinimo meistrai atvyksta per 20-40 minučių Vilniaus mieste, priklausomai nuo eismo sąlygų. Tad laukti ilgai tikrai nereikės.

Situacija, kuomet gali tekti daužti langą

Kad ir koks nemalonus automobilio užsitrenkimas ir negalėjimas patekti į jį, tačiau tai nėra baisiausia kas gali įvykti. Blogiausias scenarijus, kai automobilis šiltą vasaros dieną yra ant saulės, o automobilyje liko vaikas. Ir tokio amžiaus, kuomet negali suprasti jūsų ir padėti atrakinti automobilio iš vidaus.

Saulės atokaitoje paliktas automobilis įkaista greitai, o karštis ir oro trūkumas yra pavojingas, o kartais ir mirtinas. Todėl esant tokiai situacijai, pirmas žingsnis yra skambinti 112, o antras daužti automobilio stiklą.

Išdaužti automobilio stiklą nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Grūdintas stiklas puikiausiai gali atlaikyti tiek į jį mestą akmenį, tiek talžymą pagaliu. Tad jei situacija nėra kritiška palaukti 10 minučių iki pagalbos atvykimo, galite laukti. Kitu atveju, taikykitės į šoninį stiklą, esantį toliausiai nuo vaiko ir taikykite ne į stiklo vidurį, o į stiklo kraštą – ten silpniausia vieta.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą