Automobiliai

4 neigiamos pasekmės, jei padangų montavimas atliktas neprofesionaliai

Pasikeitus sezonui, pakeitėte padangas, tačiau po pirmųjų išvažiavimų į kelią supratote, jog kažkas ne taip? 99 proc. mistinio „kažkas ne taip“ jausmo atsiranda, kuomet padangų montavimas atliekamas savo garaže, patikimas kaimynui ar jūsų automobilis patenka pas pirmą kartą padangas matantį autoserviso pameistrį.

Jei padangų montavimas atliktas neprofesionaliai, apie tai iš karto išduos vienas iš keturių požymių, o gal net ir visi vienu metu (nors tai būtų apskritai blogas požymis ir kiltų įtarimas ar automobilis iš kiemo išvažiavo su padangomis). Taigi, susipažinkime su neigiamomis pasekmėmis, kuomet padangos sumontuojamos netinkamai.

#1. Užsidega ABS lemputė

Daugelyje šiuolaikinių automobilių yra ABS, stabdžių antiblokavimo sistema. Ant kiekvieno rato yra po greičio jutiklį, kuris perduoda informaciją į ABS sistemą.

Jei ABS lemputė užsidega sumontavus naujas padangas, tikėtina, kad vienas ar keli iš šių jutiklių buvo netyčia sugadinti montuojant. Tokiu atveju gali būti geriausia patikrinti transporto priemonę, kad įsitikintumėte, jog ratų greičio jutikliai vis dar nepažeisti, o jei pažeisti, juos susitvarkyti.

#2. Užsidega padangų slėgio lemputė

Dalis automobilių naudoja padangų slėgio matuoklius, kurie persikalibruoja automatiškai, kuomet pakeičiamos padangos. Tuo tarpu kitus reikia sukalibruoti, jog rodytų teisingą slėgį. Kitaip permontavus padangas jums nuolat degs lemputė prietaisų skydelyje, jog padangose trūksta slėgio, nors padangos bus tinkamai pripūstos. Arba priešingai – padangos bus su netinkamu slėgiu, tuo tarpu prietaisų skydelyje nebus jokio įspėjimo.

#3. Automobilis vibruoja

Jei jūsų automobilis vibruoja, kratosi, važiuoja netolygiai po to, kai sumontavote naują padangų komplektą, greičiausiai padangos buvo netinkamai subalansuotos.  Atsiradus padangų išsibalansavimui, jūsų transporto priemonės besisukančių ratų svoris pasiskirsto netolygiai, o tai gali sukelti vibraciją, priešlaikinį padangų nusidėvėjimą, o kraštutiniais atvejais – ilgalaikius automobilio pakabos sistemos pažeidimus.

Atsilaisvinę ratai taip pat gali sukelti jūsų automobilio vibraciją arba klibėjimą. Po montavimo ratai turi būti priveržti iki gamintojo rekomenduojamo lygio. Jei ne, ratas važiuojant gali atsilaisvinti ir atsiranda rizika, jog važiuojant ratą tiesiog „pamesite“. Deja, tokie atvejai, ypač esant didesniam greičiui, gali baigtis skaudžia nelaime.

Jei pakeitus seną padangų komplektą jūsų automobilis vibruoja, jaučiasi netolygus važiavimas,  derėtų  kuo greičiau subalansuoti padangas ir jas patikrinti. Kuo greičiau išsprendę šią problemą, galite padėti išvengti nereikalingos žalos sau, automobiliui ir naujoms padangoms.

#4. Automobilis važiuojant krypsta į šoną

Jei sumontavus naujas padangas jūsų automobilis laikant vairą tiesiai krypsta į šoną, pirmiausia turėtumėte patikrinti padangų slėgį. Per mažai arba per daug pripūstos padangos gali turėti įtakos sukibimui su keliu, degalų sunaudojimui, padangų susidėvėjimui ir gali lemti tai, jog automobilis krypsta į vieną pusę važiuojant tiesiai.  

Nors automobilio krypimą gali lemti prastos važiavimo sąlygos, atsitrenkimas į duobę ar įvairūs kiti veiksniai, atsiradusi  automobilio trauka į šoną sumontavus naujas padangas signalizuoja apie blogą suvedimą. Nors montuojant naujas padangas ratų suvedimas nėra privalomas, šios svarbios užduoties praleidimas gali turėti gana rimtų pasekmių. Jei ratai nėra tinkamai suvesti, automobili vairavimas tampa sudėtingas. Nesiimant veiksmų šiai problemai išspręsti, ilgainiui galite pastebėti ne tik sudėtingą automobilio valdymą, bet ir netolygiai susidėvėjusias padangas.

Geriau kreiptis į profesionalus

Tai tik keturios pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria vairuotojai, kuomet automobilio padangų montavimas atliekamas ne pas specialistus. Žinoma, yra žmonių, kurie nori sutaupyti, todėl ryžtasi padangų keitimui savo namų kieme. Tačiau šios paminėtos neprofesionalaus montavimo pasekmės gali būti skaudesnės ir brangesnės, nei keli sutaupyti eurai. Todėl jei prireikė pakeisti padangas ar atlikti kitus su automobiliu susijusius darbus, verčiau kreipkitės į autoservisą.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

  • gerdute333

    oi iš karto pasijaučia, jei blogai būna padangos sumontuotos.. ko tik man per gyvenimą nebuvę, ir varžtai per laisvi, ir beveik pamestas ratas. kadandi aš važinėju su universaliomis padangomis, nes labai daug laiko nepraleidžiu kelyje, ir šiaip jau pripratau prie patogumo, kad nebūtinai kaitaliotis padangų kiekvieną sezoną, tai nebereikia taip dažnai montofkėse lankytis. esu atradus vietą, kur visada be priekaištų, ten ir važiuoju.. https://epadangos24.lt/universalios-padangos

Parašykite komentarą