Automobiliai

Automobilis žiemą reikalauja daugiau priežiūros

Spustelėjęs šaltukas priverčia vairuotojus įsitempti ir prisiminti, jog reikia būti atsargesniems važiuojant apledėjusiais ar apsnigtais keliais. Tačiau specialistų manymu, vien atsargumo ir vairuotojo reakcijos gali neužtekti. Reikia, kad automobilis būtų pasiruošęs atlaikyti žiemos negandas. Todėl svarbu paruošti automobilį žiemai bei skirti jam daugiau dėmesio. Dalinamės keliais aktualiai ir praktiškais patarimais, kaip pasiruošti saugiam vairavimui žiemą.

Padangos

Padangos jau turėjo būti pakeistos į žiemines iki lapkričio 10 d. Ir ne tik pakeistos į tokias, kurios vadinasi „žieminės“, tačiau jų protektoriaus gylis turi būti pakankamas saugiam vairavimui. Atminkite, jog šąlant vasarinių padangų guma praranda savo teigiamas savybes, todėl nepasikeitę padangų apgaudinėjate ne kažką kitą, o save – tokios padangos nėra saugios. Padangų keitimas ir ratų suvedimas yra būtini.

Taip pat pasikeitus padangas reikėtų pasitikrinti slėgį jose. Keičiantis temperatūrai slėgis gali nejučia sumažėti, o tai atsiliepia vairavimo saugumui bei žinoma, degalų ekonomijai.

Aušinimo skystis

Jei vasarą teko papildyti aušinimo skysčio bakelį vandeniu, tuomet prieš žiemą būtinai pašalinkite atskiestą aušinimo skystį ir pripildykite originaliu – tik toks gali atlaikyti žemas žiemos temperatūras. Aušinimo skystį pakeisti reikia kai jis tampa drumzlinas. Skystis paprastai efektyvus apie 4 metus, todėl kas tiek laiko reikėtų jį ir pakeisti.

Tepalų keitimas

Tepalai keičiami kas 15-20 tūkst. km. Tačiau jei iki užsibrėžtos ribos liko vos pora tūkstančių kilometrų, pakeiskite tepalus prieš prasidedant didiesiems šalčiams. Variklis lengviau užsiveda su naujais tepalais prie didelės minusinės temperatūros. Kartu autoservisas rekomenduoja keisti ir oro bei kuro filtrus.

Degalai

Žiemą negalima važinėti tuščiu baku. Tuščiame bake esantis oras šyla ir šala, todėl kondensuojasi vandens lašeliais, kurie ilgainiui gali pridaryti bėdų. Todėl verčiau pasiskaičiuoti ir dažniau pripildyti baką iki pilnumos.

Stiklai

Nėra nieko blogiau, kaip papurškus stiklų valymo skysčio, matyti, jog jis pavirsta ledo plėvele ant stiklo. Todėl rudenį derėtų pereiti prie neužšąlančio stiklų valymo skysčio, kuris nesukelia tokių nemalonių bėdų. Nors Lietuvoje -30 laipsnių šaltis ilgai nesilaiko, tačiau būtent tokią temperatūrą atlaikantis skystis turi būti pradėtas naudoti dar lapkritį.

NaudotosKnygos.lt

2 Comments

  • raimonda252

    Perskaičius straipsnį kyla klausimas, o kaip su automobiliu, kuriame yra įmontuota dujų įranga. Suprantu benzino pripildyti pilną baką, o kaip su pačiomis dujomis. Jose gali ir susikaupti kondensatas? Ir šiaip vos ne kiekviena diena važinėti į degalinę. Manau tikrai būtų sudėtinga išlaikyti visada pilną baką. Ypač kai žiema, šildymas brangus tai visus pinigus išleisti reikėtų tik ant šildymo ir degalų… Na nežinau… pati važinėjau jau daug metų žiema su nepilnu baku ir dar niekada neturėjau problemų.

Parašykite komentarą