Laisvalaikis

„Tūkstantkojis“ Gargžduose: miestas toliau puoselėja atsakingos šeimininkystės idėją

Gargždai, rugsėjo 27 d. – Šeštadienį Gargžduose tradiciškai paminėta Pasaulinė gyvūnų diena: į šventinę eiseną „Tūkstantojis“ susirinko per šimtą dalyvių su augintiniais. Per pandemiją išaugus žmonių norui turėti augintinį, šventės organizatoriai tiek dalyviams, tiek eisenos stebėtojams dar kartą priminė apie atsakingos šeimininkystės svarbą.

Gargždai jau 12-us metus iš eilės paskutinį rugsėjo savaitgalį tampa neoficialia gyvūnų augintinių sostine, kviesdami paminėti Pasaulinę gyvūnų dieną ir primindami svarbiausius atsakingos šeimininkystės principus: kasdienis dėmesys augintiniui, domėjimasis jo poreikiais ir jų užtikrinimas, rūpinimasis augintinio sveikata ir kt.  Tradicinio gyvo renginio buvo atsisakyta tik praėjusiais pandeminiais metais, kuomet jį pakeitė datos paminėjimas konkursu virtualioje erdvėje.

Nepaisant gan debesuoto ir vėjuoto oro, šeštadienio vidurdienį į „Tūkstantkojo“ eiseną Gargžduose susirinko gausus būrys gyvūnų mylėtojų. Drauge su šeimininkais žingsniavę augintiniai pralinksmino miesto gyventojus, jie eiseną sveikino net pro daugiabučių langus. Eisenos dalyvius sutiko palydėti policija, o policijos šuo ir pats tapo renginio dalyviu.

„Tikimės, kad Gargždai anksčiau ar vėliau taps draugiškiausiu gyvūnams augintiniams miestu. Šventiniai renginiai – tik viena iliustracija, kaip siekiame šio tikslo, o iš tiesų tai – kasdienės pastangos. Apie tai, kaip rūpintis gyvūnais augintiniais, pasakojame vietos mokyklų pradinukams, inicijuojame draugiškų augintiniams vietų – įstaigų, kavinių – atsiradimą ir, savaime aišku, patys dirbame draugiškame augintiniams biure, – pasakoja  Aušra Žemaitienė, šventės organizatorės „Mars Lietuva“ generalinė direktorė.  – Savo versle stebime, kaip per pandemiją išaugo žmonių noras turėti augintinį, taigi draugiškos gyvūnams aplinkos, atsakingos šeimininkystės idėjos tampa dar svarbesnės.“

Šventinės eisenos dalyvius sveikino Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, dėkojęs už gyvūnams draugiškų iniciatyvų puoselėjimą, taip pat Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento direktorius Antanas Bauža.

Eisenos pabaigoje dalyvių laukė staigmenos – vardiniai diplomai, skanėstai augintiniams ir saldumynai jų šeimininkams. Šiųmetėje „Tūkstantkojo“ eisenoje buvo siekiama ir rekordo, tačiau lauktas gausiausias dalyvių būrys nesusirinko – tiesa, organizatoriai neatmeta galimybės, kad prie šios minties bus sugrįžta ateityje.

Gyvūnų gerovė ir atsakinga šeimininkystė yra viena iš svarbiausių „Mars Lietuva“ veiklos krypčių. „Statista“ duomenimis, 2018 m. bent vieną gyvūną augintinį Europoje turėjo 80 mln. namų ūkių ir šis skaičius nekito nuo 2016-ųjų, tuo tarpu per pastaruosius dvejus pandeminius metus augintinį globojančių namų ūkių skaičius išaugo iki 88 mln.

Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos, kai jos dalyviai nusprendė, jog spalio 4-oji, Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti. Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais bei padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 

MINDAUGAS RUPŠYS

KORPORACINIŲ REIKALŲ VADOVAS REGIONUI

UAB „MARS LIETUVA“

T: +370 46 394 820

E: MINDAUGAS.RUPSYS@EFFEM.COM

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą