Namai

Tinkamas bendradarbiavimo modelis padėjo išauginti sėkmingą NT tinklą: potencialą įžvelgė jau pačioje pradžioje

Šiandien nekilnojamojo turto agentūrų tinklas „Capital“ – itin sėkminga franšizė, išsiskirianti unikaliu bendradarbiavimo modeliu, suteikianti galimybę atskiriems biurams jungtis prie bendro tinklo ir jame vystyti savo veiklą, naudojantis šio tinklo teikiamais privalumais, užtikrinančiais sklandų darbą.

O kaip prasidėjo tinklo veikla ir kaip bendradarbiavimo ypatumus vertina NT agentūrų grupės nariai? Apie tai ir apie išskirtines bendradarbiavimo naudas ne tik biurams bei brokeriams, bet ir klientams pasakoja „Capital“ tinklo biurų vadovai ir partneriai.

Prisijungti skatino potencialas ir siekis lyderiauti

„Capital Kaunas“ biuro vadovė Gintarė Meiluvienė prisimena, kad jos vadovaujamas biuras buvo pirmasis Lietuvoje, pasirašęs franšizės sutartį su „Capital“ – tai buvo 2013 m. Vėliau ėmė jungtis kiti biurai, ir tokiu būdu „Capital“ įkūrėjo Dmitrijaus Semionovo idėja po vienos įmonės „skėčiu“ sutelkti daug skirtingų biurų ir paslaugų ėmė virsti realybe.

Pasak G. Meiluvienės, ją nuo pat pradžių patraukė ir „Capital“ tinklo dalimi tapti paskatino tvirta lyderiaujančios kompanijos vizija, kuri vėliau tapo tikrove – „Capital“ tinklas smarkiai išaugo, išsiplėtė ir sutvirtėjo.

„Be to, kompanijos vizija atrodė patraukli savo vientisumu, apimančiu įvaizdį, bendrą mokymų sistemą, CRM (klientų duomenų valdymo sistemą). Ypač žavėjo didžiulis dėmesys mokymams ir siekis, kad „Capital“ taptų geriausia vieta brokeriams. Žinoma, siūlomos sąlygos biurams – verslo savininkams – taip pat buvo patrauklios ir išties geriausios rinkoje“, – pasakoja G. Meiluvienė.

Vilniuje esančio „Capital Centras“ biuro vadovas Gediminas Jankauskas prie „Capital“ prisijungė 2014 m. Žengti tokį žingsnį jį paskatino jau tada įžvelgtos plačios kompanijos perspektyvos.

„Supratau, kad ši kompanija duoda pačius geriausius įrankius, priemones, mokymus, technologinį palaikymą ir kitus biuro vadovui svarbius dalykus. Įrankių gausa ir kokybė mane sužavėjo. Visa tai padeda susitelkti į brokerių samdymą, mokymą ir pagalbą jiems ir nuima nuo pečių daug techninių rūpesčių“, – aiškina G. Jankauskas, prisimindamas, kad prieš prisijungdamas prie „Capital“ ir vadovaudamas savo komandai šiems rūpesčiams sugaišdavo daug laiko.

Kokybiškiausi įrankiai ir geriausios sąlygos

„Capital Kaunas“ biuro vadovė pabrėžė, kad franšizės sąlygos biurams per visą bendradarbiavimo laikotarpį nekito ir išliko palankios. O štai daugybė kitų dalykų pakito – vien jos vadovaujamas biuras nuo trijų žmonių išaugo iki maždaug 50.

Tačiau G. Meiluvienė akcentuoja kitus pokyčius: itin išaugusią mokymų kokybę, patobulėjusią klientų duomenų valdymo sistemą ir atsiradusius sinerginius verslus – „Capital Apdaila“, „Capital Apdaila Express“, „Capital Vertinimas“, „Capital Insurance“, „Capital Matininkai“, „Capital Credit“, „Capital Finance“, „Capital Construction“.

Jankausko manymu, esminės naudos, kurias gauna prie „Capital“ tinklo prisijungęs biuras, yra kokybiški mokymai, darbo efektyvumą užtikrinantys kokybiški technologiniai įrankiai (CRM, patogus darbas su skelbimais ir duomenų baze) ir visus brokerius vienijantis vertingas bendradarbiavimas – galimybė dalintis žiniomis, patirtimi ir klientais. Toks tobulėjimą ir geresnių rezultatų siekį skatinantis bendradarbiavimas tampa įmanomas didelėje kompanijoje, besirūpinančioje brokerių profesionalumu ir suteikiančioje jiems reikalingus įrankius.

Jankauskas pastebi, kad nuo įsikūrimo „Capital“ išaugo daugiau nei dešimt kartų – toks augimas NT rinkoje yra išskirtinis.

„Capital“ visada orientuodavosi į geriausių sąlygų ir įrankių suteikimą už prieinamą ir pagrįstą kainą. Tai „Capital suteikia didžiulį konkurencinį pranašumą“, – pabrėžia „Capital Centras“ biuro vadovas.

Analizuodamas „Capital“ tinklo privalumus, „Capital Smart“ biuro valdantysis partneris ir NT brokeris Justinas Vaitiekus išskiria, kad „Capital“ pavyko suburti geriausius brokerius, pardavėjus ir nekilnojamojo turto ekspertus. „Esminis dalykas, dėl kurio pats atsidūriau „Capital“ tinkle ir džiaugiuosi čia būdamas – itin efektyvus dalijimasis informacija ir sėkmingas bendradarbiavimas. Galime dalintis projektais ir mokymais. Bendrystė yra didelė jėga, nešanti naudą visiems proceso dalyviams“, – pažymi J. Vaitiekus.

Bendradarbiavimas neša naudą ir mažesniems miestams

Kolegoms pritaria ir „Capital Šiauliai“ vadovė Vilma Stupurienė. Nors dabartinis „Capital Šiauliai“ biuras prie „Capital“ šeimos prisijungė tik prieš kiek daugiau nei metus, jo vadovė tinklo teigiama nauda neabejoja.

„Prisijungti prie bendro tinklo yra vienareikšmiškai naudinga, ypač naujai įmonei: kai nebereikia kurti prekės ženklo ir tampi didelio žinomo tinklo dalimi, veiklos pradžia būna gerokai lengvesnė, galima naudotis plačiai potencialius klientus pasiekiančia reklama“, – pažymi Šiaulių biuro vadovė, pridurdama, kad būti didelės įmonės dalimi biurui patogu ir naudinga bet kuriame veiklos etape.

„Kadangi „Capital“ yra lyderiaujanti NT agentūra, po šiuo „skėčiu“ dirbti yra daug lengviau. Šiauliuose „Capital“ vardas jau gerai žinomas, klientai žino, kad tai yra patikima ir skaidriai dirbanti kompanija“, – „Capital“ tinklo privalumus jos vadovaujam biurui aiškina V. Stupurienė.

Unikalaus bendradarbiavimo modelio nauda klientams

Stupurienės manymu, vienas didžiausių privalumų, nulemtų unikalaus „Capital“ tinklo bendradarbiavimo, yra šio tinklo brokerių profesionalumas. Jie turi sukaupę ilgametę patirtį, nuolatos tobulina savo įgūdžius. Kitas „Capital“ išskirtinumas – platus su NT susijusių paslaugų tinklas. Prireikus papildomų paslaugų, perkančiam ar parduodančiam NT klientui nereikia blaškytis.

O jei klientas, tarkime, parduoda NT objektą Šiauliuose ir perka Vilniuje, bendradarbiauti su ta pačia agentūra jam, pasak V. Stupurienės, yra žymiai patogiau ir naudingiau: sutampa darbo principai, sutartys, galiausiai vertybės, visas procesas vyksta greičiau ir sklandžiau. „Be to, klientui galime pasiūlyti kitas aktualias paslaugas, tarkime, matininkų ar būsto įrengimo. Vietinė agentūra tokių galimybių neturi“, – į dar viena tinklo privalumą dėmesį atkreipia „Capital Šiauliai“ vadovė.

„Dabar esame tarsi didelė po viena vėliava suburtų atskirų verslų šeima. Klientas iš vienų rankų gali gauti daug skirtingų paslaugų. Tai suteikia išskirtinį patogumą tiek brokeriams, tiek klientams: brokeriai gali be jokių kliūčių nusiųsti klientus pas patikimus partnerius. Be to, didžiulis privalumas, kad gali klientui rekomenduoti kolegą kitame mieste arba pasikonsultuoti su kituose mieste dirbančiais mūsų tinklo brokeriais“, – aiškina NT specialistė.

„Klientams galime ne tik pasiūlyti įvairių papildomų paslaugų, bet ir rekomenduoti kitoje srityje besispecializuojantį kolegą, jei atsiranda toks poreikis. Lygiai taip pat bendradarbiaujame tarp miestų“, – priduria „Capital Smart“ biuro valdantysis partneris J. Vaitiekus.

Plačios galimybės brokeriams

Komandinis darbo modelis labai naudingas ir patiems brokeriams. Jis padeda ne tik greičiau rasti atsakymus, išspręsti rūpesčius, bet ir suteikia kolegišką paramą bei neįkainojamą pasidalijimą patirtimi.

Vaitiekus atkreipia dėmesį, kad plačiame ir išvystytame tinkle dirbantys brokeriai gali naudotis didelės organizacijos privalumais: bendrais mokymais, motyvacine sistema, dalyvauti šventėse, apdovanojimuose.

Stupurienė pritaria kolegoms, kad tinklo struktūra yra labai palanki ir biuruose dirbantiems brokeriams: „Tarp atskirų miestų biurų egzistuoja stiprus ryšys, dalijamės visa naudinga informacija, intensyviai bendradarbiaujame, brokeriai jaučia stiprų komandos palaikymą“.

Jankausko teigimu, geresnių rezultatų ir didesnių pajamų brokeriui pasiekti padedanti kokybiškų „Capital“ įrankių visuma (mokymai, technologinis palaikymas, tarpusavio sinergija, kompanijos kultūra, stiprus prekės ženklas) yra didžiausia paskata brokeriui jungtis prie šio tinklo. Tai stipri kompanija, NT brokeriams suteikianti maksimalias naudas. Žinoma, svarbu neužmiršti, kad ne mažiau svarbu ir paties brokerio noras tomis vertėmis efektyviai pasinaudoti.

„Konkrečiai mūsų biuro prioritetas – orientuotis į tai, kaip galėtume padėti kiekvienam brokeriui tobulėti ir pasiekti savo asmeninių tikslų. Itin svarbu, kad komandos nariai siektų vieni kitiems padėti, suvoktų kolektyvo ir bendradarbiavimo vertę ir suprastų, jog dirbant komandiškai galima pasiekti daug daugiau nei individualiai“, – pažymi biuro vadovas.

Jankauskas pastebi, kad praėjusiais metais prie „Capital“ tinklo prisijungė nemažai naujų brokerių, kuriuos vienaip ar kitaip paveikė ekonomikos pokyčiai. NT specialistas atkreipia dėmesį, jog NT brokerio darbas gali tapti puikia alternatyva nukentėjusiems nuo koronaviruso krizės ir priverstiems ieškotis naujos veiklos. „Tai labai tinkama veikla pokyčiams pasiryžusiems žmonėms, nepriklausomai nuo amžiaus ar patirties. Galima sakyti, kad koronaviruso sukelti pokyčiai atvėrė šią NT rinkos galimybę“, – pabrėžia „Capital Centras“ biuro vadovas.

Prognozėse – neblėstantis susidomėjimas NT

Meiluvienė prisimena, kad 2020-ųjų pradžia žadėjo rekordinius metus. Visgi, nepaisant pandemijos, dar neturint tikslių rezultatų galima teigti, kad metai NT rinkai buvo geresni už 2019-uosius. Panaši situacija prognozuojama ir 2021-eisiems: susidomėjimas nekilnojamuoju turtu ir toliau po truputį augs, bet didelių šuolių nenumatoma. Tiesa, G. Meiluvienė pabrėžia, kad tokios tendencijos labiausiai siejamos su Kaunu, o, tarkime, pajūryje susidomėjimas NT augs intensyviau.

„Praėję metai ir mūsų biurui, ir apskritai NT rinkai atnešė iššūkių, bet ir pasižymėjo puikiais pardavimais. Niūrios prognozės neišsipildė, pauzės planų nesutrikdė, NT rinkoje vyko intensyvus judėjimas, susidomėjimo susilaukė net ir užsistovėję projektai. Vystytojai toliau nesustodami planuoja ir įgyvendina naujus projektus, kurie dar planavimo etape randa savus pirkėjus“, – NT rinkos situaciją vertina „Capital Smart“ biuro valdantysis partneris J. Vaitiekus, pažymėdamas, kad ji veikiau primena ne staigų šuolį, o nuolatinį tolygų judėjimą.

„2020-aisiais Šiauliai buvo ne išimtis – šie metai mūsų biurui buvo puikūs. Vasaros suaktyvėjimas kompensavo sąstingį pavasarinio karantino metu. Pardavimai atitiko lūkesčius, augo ir pats biuras, prie jo prisijungė nemažai patyrusių brokerių“, – praėjusių metų NT situaciją Šiauliuose apibendrina V. Stupurienė. Ji taip pat pastebi, kad nekilnojamojo turto kainos Šiauliuose pernai šiek tiek kilo.

„Capital Šiauliai“ vadovė mano, kad ir 2021-aisiais NT rinka pasižymės aktyvumu. „Jei pandemijos valdymas bus veiksmingas ir nebus didelių bankų sąlygų pokyčių, rinkoje pirkėjų ir toliau nestigs ir metai bus geri“, – apibendrina V. Stupurienė.

„2020-ieji prasidėjo įprastai, tik kovo mėnesį virto labai neįprastais. Tada atrodė, kad galia laukti nemalonių NT rinkos pokyčių. Bet šios prognozės nepasitvirtino, netgi atvirkščiai – praėję metai NT pardavėjams buvo itin sėkmingi“, – 2020-uosius vertina G. Jankauskas.

Galimybės keliauti ir kitur pinigus leisti netekę žmonės savo santaupas nukreipė į nekilnojamojo turto įsigijimą. NT rinka vis labiau kaito. Ypač išaugo žemės sklypų, namų, kotedžų – didesnę asmeninę erdvę suteikiančio NT – pardavimai.

„Karantinas parodė, kad atsirado didesnės erdvės poreikis. Pirkėjai labiau ieškojo butų ar namų, kuriuose galima įsirengti atskirą darbo kambarį ir erdves nuotoliniu būdu besimokantiems vaikams. Tad praėjusiais metais buvo juntama NT objektų didėjimo tendencija“, – pasakoja G. Jankauskas.

2021-iesiems NT ekspertas išskiria dvi pagrindines tendencijas. Pirma, koronaviruso krizės poveikis ekonomikai pasauliniu mastu bus neabejotinas ir ekonomikos sulėtėjimas yra labai tikėtinas. Kita vertus, šiuo metu vyriausybės ekonomikai skatinti meta didžiulius pinigų kiekius, o tai gali baigtis infliacija. Tokiu atveju NT kainos didėtų, nes nekilnojamas turtas laikomas saugia investicija.

„Tad gali būti, kad susidursime su lėtėjančia ekonomika ir brangstančiu NT. Žinoma, svarbu neužmiršti, kad tai tik prognozės, kurios nebūtinai išsipildo“, – pabrėžia G. Jankauskas, todėl planuojantiems pirkti ar parduoti NT, visada rekomenduojama pasitarti su profesionaliais brokeriais, galinčiais įvertinti kiekvieną individualią situaciją.

Išskirtinis modelis pasiteisino

Rinkos lyderio poziciją išlaikantis „Capital“ tinklas savo veiklos modelio efektyvumu neabejoja ir toliau tvirtai žengia bendradarbiavimo vystymo keliu. Apibendrindamas biurų vadovų išsakytas mintis, „Capital“ tinklo įkūrėjas ir vadovas Dmitrijus Semionovas pabrėžia, kad unikalią naudą klientams ir brokeriams teikiantis „Capital“ bendradarbiavimo modelis ateityje bus plėtojamas ir stiprinamas. 

„Pagrindinės sritys, į kurias orientuojamės šiuo metu – tolesnė bendradarbiavimo partnerių paieška ir, žinoma, NT paslaugų spektro plėtra. Galimybė klientui pasiūlyti aktualias papildomas NT paslaugas suteikia milžinišką pranašumą. Akivaizdu, kad mūsų verslo modelis pasiteisino, todėl įgyvendinsime bei tobulinsime jį ir toliau“, – užtikrina D. Semonovas.

Pranešimą paskelbė: Margarita Kuliominaitė, UAB Capital Realty

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą