Studijos - Karjera

Teltonika išdalino €3000 stipendijas technologijų studentams

Spalio 18 dieną Vilnius Tech universiteto pagrindiniuose rūmuose įvyko pirmasis Teltonikos stipendijų įteikimo renginys. 36 elektronikos, informacinių technologijų ir mechanikos krypčių pirmakursiai, kurie parodė savo išskirtinį norą prisidėti prie naujų technologijų vystymo, gavo 3 000 metines Teltonikos stipendijas.

Šių metų pradžioje Teltonikos įmonių grupė paskelbė apie unikalią stipendijų programą „Ateitis priklauso man!“, kurioje dalyvauja geriausios Lietuvos aukštosios mokyklos: Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vilnius Tech, Kauno kolegija, Kauno technikos kolegija, Vilniaus kolegija ir Utenos kolegija. Stipendijų programa tęsis penkerius metus, o bendros Teltonikos investicijos stipendijoms sudarys 1,5 mln.

VILNIUS TECH Strateginės partnerystės prorektorė doc. dr. Asta Radzevičienė teigia: „Tai – unikalus atvejis, kai VILNIUS TECH verslo partneris yra pasiryžęs investuoti didelius išteklius į spartesnę elektronikos sektoriaus pažangą. Tikime ilgalaikiu Teltonikos poveikiu visai šiuolaikinės pramonės ekosistemai Lietuvoje – ne tik ruošiant savo sričių profesionalus, bet ir kuriant naujos kartos informacinių technologijų tiriamąjį potencialą. Šiame kelyje esame pasiruošę bendradarbiauti ir dirbti vardan mokslo populiarinimo.“

Kandidatavo daugiau nei 500 pirmakursių

Šiemet gauti Teltonikos 3 000 stipendijas kandidatavo daugiau nei 500 abiturientų iš įvairių Lietuvos regionų. Iš viso net 100 išrinktų geriausių kandidatų bus pasveikinti oficialių renginių metu.

Vilnius Tech universitete elektronikos inžineriją studijuojanti Raminta dalinasi mintimis apie jai įteiktą stipendiją: „Kai dar mokiausi gimnazijoje, auklėtoja pranešė, kad vyksta Teltonikos stipendijų projektas, o Molėtuose yra planuojamas statyti naujas technologijų centras. Elektronikos inžinerija susidomėjau balandžio mėnesį, kai sudalyvavau Teltonikos renginyje Molėtuose. Ten ir sužinojau, kurios studijų kryptys dalyvauja stipendijų programoje. Be to, elektronika yra viena perspektyviausių sričių. Man stipendija palengvino gyvenimą, kadangi nebereikia prašyti tėvų pinigų, tai yra puiki finansinė parama studentams.“

Informacinių sistemų inžineriją studijuojantis Gytis palaiko šią nuomonę ir taip pat džiaugiasi gavęs stipendiją: „Jau nuo 7 – 8 klasės pradėjau domėtis programavimu, pradėjau kurti savo programas ir žaidimus. Supratau, kad ši sritis patinka labiausiai, todėl ir pasirinkau informacinių sistemų inžineriją. Be to, Vilnius Tech universitetas turi Linkmenų fabriką, kur galima kurti įvairius projektus ir naudotis specialia įranga. Kai rinkausi, kur noriu įstoti, pamačiau, kad Teltonika kviečia kandidatuoti ir gauti stipendiją, todėl pasinaudojau tokia galimybe. Manau, kad tokia stipendija yra tikrai labai naudinga, kadangi man nereikės ieškoti darbo, galėsiu susikaupti ir skirti daug dėmesio studijoms.“

Įmonės tikslas: padėti jauniems žmonėms

Pagrindinė Teltonikos vertybė yra pagalba žmonėms: darbuotojams, klientams, visuomenei ir jauniems talentams. Todėl stipendijų programa yra viena iš Teltonikos iniciatyvų, kuria siekiama padėti jauniems žmonėms įsitvirtinti studijose ir be rūpesčio siekti naujų žinių bei įgūdžių.

„Teltonikos įmonių grupės vizija – sudaryti geriausias sąlygas kūrybingiems, siekiantiems žinių talentams mokytis ir kurti. Todėl ypač džiaugėmės, kai įmonių grupės vadovui Arvydui Paukščiui gimė idėja paremti jaunus talentus ir sukurti didelio masto stipendijų programą. Suteikdami abiturientams galimybę gauti stipendijas ir bendradarbiaudami su mokslo įstaigomis, tikimės paskatinti jaunus žmones domėtis aukštosiomis ateities technologijomis  ir rinktis inžinerijos bei IT studijų kryptis“, sako VšĮ „Teltonika High-Tech Hill“ vadovas Julius Purlys.

Nauja Teltonikos stipendijų programos „Ateitis priklauso man!“ atranka vyks jau kitais metais.

Pranešimą paskelbė: Julius Švagždys, TELTONIKA IoT GROUP, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą