Studijos - Karjera

Darbo skelbimų peržiūra: siekiant atrasti tinkamą darbą

Dairotės po internetinius darbo skelbimų portalus? Nepraleidžiate progos apsilankyti ir įvairiuose darbo ieškančių žmonių grupėse socialiniuose tinkluose? Jus domina tiek darbas pasiulymai Kaune, tiek ir kituose Lietuvos miestuose? Dėl šios priežasties jūs dairotės, ką jums galėtų pasiūlyti įvairūs šiandieniniai darbo skelbimai Mazeikiuose, Alytuje, Panevėžyje ir kitose mūsų šalies dalyse? Jei jums nėra svarbu, kuriame mieste surasite jums patinkantį darbą, tuomet jums prieinamas darbo pasiūlymų asortimentas neabejotinai bus didesnis.

Tačiau jei norite, kad darbo paieškos jums netaptų labai sudėtingu ir per daug jus varginančiu procesu, turėtumėte iš anksto apgalvoti keletą svarbių detalių.

Kokio darbo jūs ieškote?

Atrodytų, kad šis klausimas yra akivaizdus ir į jį atsakymą turėtų pasistengti atrasti kiekvienas naujo darbo ieškantis žmogus. Tačiau praktika rodo, kad anaiptol ne kiekvienas žmogus, kuris nusprendžia ieškoti naujos darbo vietos, yra pagalvojęs apie savo konkrečius lūkesčius. Natūralu, kad jei žmogus nekelia labai aukštų reikalavimų darbui, jis gali rinktis iš gerokai didesnės darbo pasiūlymų pasiūlos. Tačiau, deja, bet tai ne visuomet pagreitina ir palengvina darbo paieškas, kadangi tokiais atvejais žmogui gali iškilti ne viena dilema jam bandant apsispręsti, kuri darbo vieta galėtų būti pati tinkamiausia. Taigi, pernelyg didelis pasirinkimas ne visuomet yra privalumas – ypač, jei nežinoma, ką norima surasti.

Veiksmingiausia darbo ieškoti atsižvelgiant į tai, kuo užsiimdami jūs jaučiatės geriausiai. Juk turbūt ne vieną kartą buvote girdėję aplinkinius teigiant, kad jei žmogui pavyksta savo hobį paversti darbu, jam daugiau niekuomet nebetenka dirbti. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad jums pavyks surasti darbą, kuris atitinka jūsų hobį (nors tokia tikimybė tikrai egzistuoja), tačiau kiekvienas žmogus yra skirtingas ir kiekvienas įvairiuose darbuose mato skirtingus privalumus bei trūkumus. Todėl jei jūs pagalvosite, koks darbas jus labiausiai tenkintų ir teiktų jums patį didžiausią malonumą, turėtumėte lengviau atrasti ir jums patinkančią darbo vietą.

Žinokite jums keliamus reikalavimus

Kuomet ieškote sau tinkančio darbo jūs taip pat neturėtumėte pamiršti atsižvelgti ir į tai, kokius reikalavimus kelia jūsų potencialūs darbdaviai. Dažniausiai pagrindiniai reikalavimai visuomet būna nurodomi internetiniuose skelbimų portaluose publikuojamuose darbo skelbimuose. Tačiau nereikia pamiršti, kad gali būti ir tam tikrų skelbimuose nepaminėtų svarbių detalių, kurias būtina išsiaiškinti darbo pokalbio metu (jei į jį jūs būsite pakviesti). Visa tai padeda lengviau suprasti, ar jūs iš tikrųjų galėsite būti tinkami konkrečiai darbo vietai ir ar galėsite lengvai susidoroti su įvairiomis jums tenkančiomis pareigybėmis.

Žinokite savo reikalavimus darbdaviui

Tai yra dar vienas labai svarbus veiksnys, tačiau apie jį iki šiol nemenka dalis darbo ieškančių žmonių pamiršta manydami, kad tik jie turi „įtikti“ savo darbdaviui ir negali jam kelti jokių reikalavimų. Tačiau toks požiūris yra labai klaidingas. Kiekvienas žmogus, kuris ieško darbo, turi suprasti, kad jis taip pat turi teises (t.y. jas turi ne tik darbdaviai), todėl jei jūs norite savo naujajame darbe jaustis puikiai, taip pat turite nesibaiminti potencialiam darbdaviui išsakyti savo konkrečius reikalavimus. Tik tokiu būdu jūs galėsite būti tikri, kad darbdavys jums galės užtikrinti tinkamas darbo sąlygas, kuriomis jūs būsite patenkinti.

Apgalvokite savo būsimus atsakymus

Jei jums pasiseks būti pakviestiems į pirmąjį darbo pokalbį po to, kai kandidatuosite į savo pasirinktą darbo vietą, taip pat neturėtumėte pamiršti apgalvoti ir atsakymus, kuriuos jūs pateiksite darbdaviui. Nuo to gali labai tiesiogiai priklausyti ir galutinis rezultatas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą