Studijos - Karjera

Tarptautiniame mediacijos turnyre – Lietuvos studentų triumfas.

Gruodžio 9-12 dienomis Lenkijoje vykusiame tarptautiniame mediacijos turnyre „Mediate‘19“ – Lietuvos universiteto studentų triumfas. Pirmą kartą šio turnyro istorijoje nugalėjo Mykolo Romerio universiteto studentų mediatorių komanda.

Mediacija – sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis ginčo sprendimo būdas, kai abiem pusėms siūloma išvengti brangaus, varginančio bylinėjimosi ir taikiai susitarti dėl pačių įvairiausių ginčų – šeimos, verslo, darbo, vartojimo, pacientų ir kitų. Kvalifikuotus mediatorius Lietuvoje rengia ir viena aukštoji mokykla – mediacijos ir darnaus ginčo bakalauro ir magistrantūros studijų programas vykdo Mykolo Romerio universitetas. Šiame universitete taip pat veikia ir Mediacijos ir darnaus ginčo laboratorija.

„Mediate“ vardo turnyrą nuo 2016 metų organizuoja Tarptautinė ginčų sprendimo akademija (International Academy of Dispute Resolution, INADR) drauge su akademiniais partneriais. Turnyrų organizavimu ši organizacija užsiima nuo 2002 m. Šiemet turnyras vyko Lenkijos Balstogės universitete. Unikalus ir šio renginio formatas – prieš turnyrą vyksta kelių dienų mediacijos ir derybų paskaitos ir mokymai, kuriuos veda žinomiausi mediacijos ekspertai iš viso pasaulio, todėl dalyviai turi progą sužinoti ir naujausias ir aktualiausias mediacijos tendencijas. Vėliau trijų narių studentų komandos varžosi dėl nugalėtojo titulo. Turnyras anglų kalba vyksta trimis etapais – kiekviename etape dalyviai gauna skirtingas užduotis. Kiekvienas iš komandos narių paeiliui atlieka mediatoriaus, ginčo šalies ir ginčo šalies advokato vaidmenis. Dalyvių pasirodymą vertina kompetentinga tarptautinė mediacijos ekspertų komisija. Šiais metais teisėjavo mediacijos ekspertai iš Lenkijos, Baltarusijos, Lietuvos, Sakartvelo ir JAV. Finale lietuviai nugalėjo itin patyrusias ir stiprias Lenkijos ir Sakartvelo komandas, kurios jau prieš tai panašiuose turnyruose Europos šalyse yra laimėjusios prizines vietas. MRU studentai  pelnė svarbiausią turnyro trofėjų nugalėdami geriausios mediatorių komandos kategorijoje. Tai reiškia, kad visi trys komandos nariai, atlikdami mediatoriaus vaidmenį, surinko labai aukštus balus, o finale buvo geriausi tarp 4 stipriausių mediatorių. Komandos ir jos trenerės sprendimu finale į pergalę MRU studentus vedė Mykolo Romerio teisės mokyklos ištęstinių studijų teisės bakalauro programos ketvirto kurso studentas Robertas Mackevičius.

Lietuvių komandoje – ir Ukrainos studentė

Šiemet MRU komanda buvo tarptautinė – kartu su lietuviais Robertu Mackevičiumi ir Dovydu Kelecku dalyvavo ir universitete studijuojanti ukrainietė Kateryna Manetska. Pasak Katerynos, emocijos po šio turnyro pačios geriausios ne tik dėl pasiektos pergalės: „Turėjome keturias intensyvias dienas, per kurias vyko ne tik turnyras, bet ir mokymai, susitikimai su neįtikėtinais žmonėmis”.  

Pasak kito dalyvio Roberto Mackevičiaus, dalyvavimas tokiame turnyre suteikia galimybę pažinti naujus žmones, praplečia požiūrį į mediaciją. „Tokios pergalės įkvepia skatina tobulėti ir siekti tolimesnių pergalių“, – sako Robertas. Dovydas pabrėžia, kad šis turnyras – nuostabi galimybė mokytis iš geriausių mediacijos žinovų, susipažinti su bendraminčiais iš viso pasaulio ir įgyti neįkainojamos praktinės patirties: „Neabejoju, kad įgyti mediacijos įgūdžiai man padės ne tik profesiniame, bet ir asmeniniame gyvenime“, – sako Dovydas.

Lietuvių komandai vadovavusi ir studentus ruošusi Mykolo Romerio teisės mokyklos profesorė dr. Agnė Tvaronavičienė sako, kad ši pergalė – sunkaus komandinio darbo rezultatas. „Tai jokiu būdu nėra sėkmė ar atsitiktinumas, – sako A. Tvaronavičienė. – Turnyre dalyvavę studentai daug ir atsakingai dirbo, o ruošimasis ir dalyvavimas tokiuose turnyruose studentams yra neįkainojama akademinė ir praktinė patirtis“.  

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą