Namai

„Kauno tiltai“ įvertinti už Lietuvos ir Lenkijos ryšių puoselėjimą

Praėjusią savaitę per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai prie dvišalių santykių vystymo nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės vadovui Aldui Rusevičiui įteikta Lietuvoje gimusio lenkų skulptoriaus Stefan Wierzbicki sukurta skulptūra.

„Jau vien įmonės pavadinimas mus įpareigoja statyti tiltus, todėl juos statome ne tik per upes, bet ir tarp šalių bei žmonių. Kultūros, istorijos, verslo tiltai suartina, leidžia geriau pažinti vieniems kitus, atrasti bendrus tikslus ir interesus. Pažinimas ir supratimas yra bendradarbiavimo pamatas, todėl įsipareigojančiai palaikome tarptautinius kultūros, meno ir mokslo projektus. Esu įsitikinęs, kad kartu kurdami ir bendradarbiaudami visada pasieksime daugiau“, – per apdovanojimų ceremoniją sakė AB „Kauno tiltai“ valdybos pirmininkas A. Rusevičius, kuris taip pat yra už Baltijos šalių rinkas atsakingas „Trakcja PRKil“ įmonių grupės valdybos narys.

AB „Kauno tiltai“ sveikino vienas žymiausių mecenatų ir verslininkų Lenkijoje Maciej Radziwill, kuris jau daugiau negu dešimtmetį padeda plėtoti Lietuvos ir Lenkijos infrastruktūros bendrovių ryšius ir skatina dvišalių projektų lyderystę regione. Pasak M. Radziwill, lyderius į priekį visada veda aiški vizija, lydima ilgalaikių įsipareigojimų. „Pritaikydamas modernias technologijas, kurdamas inovacijas ir įgyvendindamas investicijas į infrastruktūrą, verslas daro didžiulę įtaką mūsų gyvenimui – jis suartina žmones ir kultūras, sustiprina bendras vertybes, leidžia siekti pažangos ir atrasti paveldą. Todėl šiandien matome daugybę sričių, kur galime kartu pasiekti įspūdingas aukštumas – svarbu bendradarbiauti ir judėti į priekį“, – teigė M. Radziwill, buvęs „Trakcja PRKil“ valdybos pirmininkas.

Bendrovė „Kauno tiltai“ pastaraisiais metais buvo viena aktyviausių Lietuvos paveldo ir kultūros mecenačių Lenkijoje – finansavo Lietuvos Valstybės šimtmečio minėjimo renginį Varšuvoje, skyrė lėšų J. Giedroyč dialogo ir bendradarbiavimo forumo parodos ekspozicijai „Tautas jungianti istorija“, taip pat – fondams „Fundacja Zeszytów Literackich“ ir „Pogranicze“. Būtent verslo, kultūros ir mokslo dialogo reikšmę abiejų šalių santykiams akcentavo ir Lenkijos ministras pirmininkas Mateusz Morawiecki, Lenkijos ir Lietuvos dialogo ir bendradarbiavimo forumui atsiuntęs sveikinimo laišką. Įmonė veikia ir Lietuvoje – „Kauno tiltai“ parėmė parodą „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“, kurią Valdovų rūmuose aplankyti galima iki kitų metų sausio 20 d.

Lenkijos ir Lietuvos dialogo ir bendradarbiavimo forumas įsteigtas 2012 m. siekiant stiprinti lietuvių ir lenkų kultūrinius ryšius. Forumo nariai yra žymūs Lenkijos mokslo, kultūros ir visuomenės veikėjai. Forumo Lenkijoje partneris yra Jerzy Giedroyč dialogo ir bendradarbiavimo forumas Lietuvoje.

Iš viso forumo apdovanojimai skirti trijose kategorijose. Taip pat iškilmėse buvo pagerbti aktyvūs šalių santykių puoselėtojai kultūros ir mokslo kategorijose – lietuvių poetas Kornelijus Platelis ir istorikas Alfredas Bumblauskas. Poetui Kornelijui Plateliui apdovanojimas (kategorija „Literatūra“) skirtas už kūrybos visumą bei lenkų literatūros, o ypač Č. Milošo, J. Slovackio ir kitų lenkų poetų poezijos vertimus į lietuvių kalbą. Profesoriui A. Bumblauskui apdovanojimas (kategorija „Istorija“) skirtas už indėlį į lietuvių ir lenkų dialogo puoselėjimą bei Lenkijos istorijos populiarinimą Lietuvoje.

Laureatus renka Lenkijos ir Lietuvos dialogo ir bendradarbiavimo forumo nariai. Forumo apdovanojimais ankstesniais metais buvo apdovanoti Prezidentas Valdas Adamkus, poetas ir vertėjas profesorius Tomas Venclova.

Pranešimą paskelbė: Dominykas Jakštas, UAB „Fabula ir partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą