Laisvalaikis

Tarptautiniame fotografijos konkurse – rekordinis dalyvių iš Lietuvos skaičius

„Huawei InFocus“ fotografijos konkursas, kuriame dalyviai varžėsi dėl 10 tūkst. eurų pagrindinio prizo, kirto finišo liniją. Internautai iš viso pasaulio kartu su kompetentinga tarptautine fotografų komisija iš 123 tūkst. išmaniaisiais telefonais darytų nuotraukų bei vaizdo įrašų išrinko 18 geriausių skirtingose kategorijose. Jų autoriams atiteko įspūdingi prizai. Aktyviausi buvo turkai, o lietuviai buvo antrieji, atsiuntę daugiau nei 15  tūkst. nuotraukų bei vaizdo įrašų.

Už unikalią „kelionę“ – pagrindinis prizas

Komisijos narių balsai  lėmė, kad pagrindiniu konkurso nugalėtoju, pelniusiu „Grand Prix“ apdovanojimą, tapo autorius iš Čekijos, slapyvardžiu „Czech_photo“, su kūriniu „Den kdy se mi narodila dcera“ (liet. Diena, kai gimė mano dukra). „Huawei“ Rytų, Vidurio ir Šiaurės Europos šalių regiono vadovas bei vienas iš komisijos narių Yanminas Wangas sako likęs sužavėtas darbu, šiemet pelniusiu pagrindinį prizą „InFocus“ konkurse.

„Man labai patinka emocijos, kurios slepiasi už šių kadrų. Žmogaus gimimas yra vienas iš svarbiausių dalykų mūsų gyvenime, o siužetinė nuotraukų linija puikiai atskleidžia kelionę po ligoninę“, – sakė komisijos narys.

Kūrinio autoriui atiteko pagrindinis 10 tūkst. eurų prizas, taip pat nešiojamasis kompiuteris „Huawei MateBook 13“, išmanusis laikrodis „Watch GT“ bei 250 JAV dolerių vertės „TripAdvisor“ kuponas. Negana to, minėta nuotrauka vienai savaitei atsidurs pagrindiniame „TripAdvisor“ internetiniame puslapyje skirtingose Europos šalyse. Tas pats autorius iš Čekijos su kitomis nuotraukomis taip pat laimėjo dvi 1-ąsias vietas „#Jaustuko žymos“ bei „Kadruotės“ kategorijose.

Priešingai nei komisija, įvertinusi nuotraukomis perteikiamą emociją, internautai daugiausia savo balsų atidavė už ryškiaspalvį ir ramybę skleidžiantį Rumunijos kraštovaizdį, užfiksuotą dano Mihai Balanescu Rytų Karpatų kalnuose. Už šį kadrą autoriui atiteko „Huawei P30 Pro“ telefonas bei išmanus laikrodis „Watch GT“. Nuotrauka taip pat pelnė 3-iąją vietą „Žengiame pirmyn“ kategorijoje.

Sulaukta tūkstančių unikalių kadrų

Kaip teigia „Huawei InFocus“ organizatoriai, šiuo konkursu siekiama populiarinti mobiliąją fotografiją, o patiems „Huawei“ įrenginių savininkams tai tampa puikia proga pademonstruoti, ką jie sugeba.

Šiemet konkursą sudarė 6 skirtingos kategorijos, iš kurių 5 susijusios su fotografija: „#Jaustuko žyma“ (#Emotion tag); „Sveikas, Gyvenime!“ (Hello Life!); „Veidai“ (Faces); „Žengiame pirmyn“ (Going the Distance); „Kadruotė“ (Storyboard). Paskutinioji kategorija – „Gyvenkite šia akimirka“ (Life Now) – skirta vaizdo įrašų formatui.

Konkurso metu iš viso buvo sulaukta 123 478 darbų. Aktyviausiai konkurse dalyvavo turkai, atsiuntę daugiau nei 27 tūkst. nuotraukų ir vaizdo įrašų. Antroje vietoje rikiavosi Lietuva (15 158 darbai), trečioje – Lenkija (10 880 paraiškų).

Šiemet „InFocus“ konkursas išsiskyrė populiarumu ne tik tarp pačių fotografų, bet ir internautų, kurie atidavė savo balsus už favoritus. Iš viso per balsavimo laikotarpį internetu balsai už nuotraukas bei vaizdo įrašus buvo atiduoti 718 068 kartus.

Antrame konkurso etape geriausius atrinktus darbus vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė fotografijos ekspertai ir kiti savo sričių profesionalai: jau minėtas Yanminas Wangas, lenkų mados fotografas Marcinas Tyszka, garsenybių fotografas iš Danijos Nikolajus Thaningas Rentzmannas, keliautoja bei fotografė Emma Svensson, urbanistikos fotografas Yeneris Torunas bei prancūzų gatvės fotografas VuTheara Khamas.

„Šie apdovanojimai įrodo, kad mobilioji fotografija prilygsta su profesionalia įranga padarytiems darbams. Todėl šios nuotraukos nusipelno atsidurti net ir meno galerijose. Sulaukėme tiek daug puikių kadrų,  mums teko sunki užduotis išrinkti geriausius“, – teigia Yanminas Wangas.

Pranešimą paskelbė: Inga Petrauskaitė, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą