Sveikata

Egipto medvilnės patalynė Jūsų namams: kuo skiriasi satinas ir perkelis?

Egipto medvilnė pasaulyje pripažįstama kaip geriausios kokybės ilgapluoštė medvilnė. Istoriškai ši medvilnė kilusi iš Egipto ir vos 1% pasaulio medvilnės yra užauginama Egipte, Nilo deltoje, kur yra geriausios klimato sąlygos vilnamedžių auginimui – tinkama temperatūra, itin aukštas drėgmės lygis ir derlinga žemė. Iš 100% Egipto medvilnės pluošto yra audžiami satinas ir perkelis.

Egipto medvilnė

Šiandien, deja, “egiptietiška” medvilnė gali būti užauginta visame pasaulyje. Nors “Egipto Medvilnės Asociacija” stengiasi apsaugoti Egipto medvilnės vardą ir riboti jos naudojimą medvilnei, užaugintai ne Egipte, vis dėl to gamintojai vis dar naudoja šį terminą, norėdami padidinti pardavimus. Kai kuriose patalynėse naudojami tik keli Egipto medvilnės siūlai, o pati patalynė apibūdinama kaip “pagaminta iš Egipto medvilnės”.

Medvilnės audimas – satinas ir perkelis

Audimas – tai audinio gamyba iš siūlų staklėmis, kai siūlai supinami tam tikra tvarka. Būtent siūlų persipynimo tvarka ir lemia audinio išvaizdą, raštą ir savybes. Patalynė siuvama iš skirtingo audimo medvilnės: perkelio, satino (satinu vadinamas ir audinys iš šilko), flanelės bei kitų medvilninių audinių.

Prabangios satino ir perkelio patalynės, pagamintos iš 100% medvilnės, yra itin kokybiškos ir ilgaamžės. Satino patalynė skirta tiems, kuriems patinka švelnūs prisilietimai ir užburiantis žvilgesys, o perkelio – šiugždantis, lengvas ir kvėpuojantis matinis paviršius.

Satino patalynė. Tai maloni prisilietimui, švelni ir blizgi patalynė. Medvilninis satinas yra pigesnis nei šilkinis, tačiau geriau išsaugo spalvą ir ilgiau tarnauja. Satino patalynės yra sunkesnės, tad labiau prisiglaudžia prie kūno ir yra tinkamos tiems, kuriems naktimis nuolat šalta.

Satino patalynę prižiūrėti labai lengva, ji gerai skalbiasi, o audinio medžiaga greitai džiūsta. Net ir po daugelio skalbimų satino patalynė neblunka, išlieka minkšta ir žvilganti.

Svarbu įsitikinti, kad satinas būtų pagamintas iš 100% medvilnės. Priedai su poliesteriniu pluoštu sustiprins audinį ir prailgins naudojimo trukmę, tačiau blogiau sugers drėgmę ir ilgainiui ant paviršiaus susidarys kamuoliukai.

Perkelio patalynė. Iš tankaus, tvirto, bet švelnaus drobinio pynimo audinio pagaminta patalynė tarnaus ne vienerius metus. Švelni, šiugždanti, bet itin minkšta perkelio patalynė tinkama tiems, kurie norėtų miegoti vėsiau ir linkę gausiau prakaituoti naktimis. Tokia patalynė nepamainoma karštomis vasaros naktimis dėl pačios patalynės lengvumo ir laidumo orui.

Premium klasės patalynės gamintojai perkelį dar apdirba papildomai naudodami stonewashed technologiją. Ši technologija ne tik suminkština patalynę, bet ir suteikia jai jaukumo ir paprastumo.

Prieš įsigydami perkelio patalynę, klauskite gamintojų, koks tai perkelis. Pagal kainą dažnai galite spręsti, ar tai 50% medvilnės ir 50% sintetikos derinys, ar 100% medvilnė.

Perkelio patalynė SAMANŲ PIEVA

Miego ekspertai ir komforto meistrai “Lonas” žengia dar vieną žingsnį ir pristato natūralumu dvelkiančią aukščiausios kokybės patalynę Jūsų dar geresniam ir patogesniam miegui. Perkelio patalynė SAMANŲ PIEVA pagaminta Lietuvoje iš 100% medvilnės, užaugintos ir rankomis surinktos būtent Egipte, o išaustos Italijoje. Natūrali, tinkanti net ir jautriausiai odai, minkštinto audinio perkelio patalynė SAMANŲ PIEVA – samanų spalvos ramybė, komfortas ir ilgaamžiškumas Jūsų miegamajam ne vienerius metus.

Pranešimą paskelbė: Saulius Jakutis, UAB „LONAS”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą