Studijos - Karjera

Tarptautinėje konferencijoje – apie karo ir kitų iššūkių įtaką logistikai ir laivybai

Baltijos jūros regionas atsidūrė įvairių geopolitinių neramumų sūkuryje – energetikos krizė, Rusijos karas Ukrainoje, ekonominės sankcijos Baltarusijai, Rusijai ir kiti pastarojo meto įvykiai kelia vis didesnius iššūkius logistikai ir laivybai. Šių klausimų aptarimui bus skirta tarptautinė konferencija „Krizės, karas ir logistika Europoje: vertinimas ir prognozės“, kuri vyks lapkričio 7 dieną Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje Klaipėdoje ir lapkričio 9-ąją Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Kaune.

Konferencijos metu mokslininkai, ekspertai, verslo ir administracijos atstovai dalyvaus tarpdisciplininėse sesijose, kuriose jie aptars Baltijos jūros logistikos problemas. Šiemet renginys ypatingą dėmesį skirs geopolitiniam ir ekonominiam dėmeniui.

„Uostai, transporto ir laivybos įmonės patiria vis daugiau tiekimo grandinių ir jų veiklos sutrikimų, o Baltijos regionas, esantis skirtingų ekonominių ir geopolitinių sistemų sankirtoje, pastaruoju metu yra atsidūręs svarbiausių geostrateginių problemų centre. Rusijos karo Ukrainoje bei ekonominių sankcijų Baltarusijai ir Rusijai pasekmės yra globalios, tačiau Baltijos jūros regionas yra paveiktas ypač stipriai. Taigi, šiemetinėje konferencijoje siekiama apjungti jūrų ir uostų analizę su geopolitine perspektyva, įtraukiant dabartinės geopolitinės padėties Rytų Europoje ir kitų politinių įvykių regione analizę“, – teigia vienas iš konferencijos rengėjų, tyrimų tinklo „Baltic Seas“ įkūrėjas, Havro-Normandijos universiteto mokslininkas Arnaud Serry.

Per dvi tarptautinės konferencijos dienas ekspertai aptars įvairius logistikos ir geopolitikos iššūkius: konfliktų įtaką Lietuvos ekonomikai, energetikos krizės socialinius padarinius, Lietuvos uostų krovikų įmonių darbą karo Ukrainoje metu, krizės įtaką Baltijos jūros rytinių uostų ekonomikai, ukrainiečių jūrininkų rengimą karo metu, autokratinių režimų bandymus apeiti sankcijas, Rusijos karo poveikį energetiniam saugumui Baltijos regione, Eurazijos geležinkelio koridorius ir įvairius kitus klausimus.

Pranešimus konferencijoje šiemet skaitys mokslininkai, ekspertai ir specialistai iš Prancūzijos, Ukrainos, Danijos, Suomijos, Rumunijos, Lietuvos ir kitų šalių.

Pirmoji tinklo „Baltic Seas“ tarptautinė konferencija vyko 2018 metais Klaipėdoje, bendradarbiaujant su Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla. Po renginio buvo išleista knyga „Baltija-Arktika: strateginės perspektyvos“ – tai buvo fondo SEFACIL leidžiamos kolekcijos „Les Océanides“ šeštasis tomas. Antroji konferencija vyko 2019 m. Turku universitete (Suomija), bendradarbiaujant su Kotkos jūrininkystės tyrimų centru. Konferencijos kasmet suburia daugiau nei 50 ekspertų iš įvairių Europos šalių.

Konferencija „Krizės, karas ir logistika Europoje: vertinimas ir prognozės“ vyks lapkričio 7 ir 9 d. Klaipėdoje ir Kaune. Konferenciją organizuoja VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kartu su Havro-Normandijos universitetu Prancūzijoje ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla. Renginį remia Prancūzijos SEFACIL fondas.

Programa ir daugiau informacijos

Programa PDF formatu

Registracija norintiems dalyvauti konferencijoje Klaipėdoje

Registracija norintiems dalyvauti konferencijoje Kaune

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą