Laisvalaikis

Tai, kas galioja dviratininkui, galioja ir elektrinio paspirtuko vairuotojui

Startuoja saugaus eismo renginių ciklas, skirtas dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojams. Pasak specialistų, dažnu atveju eismo įvykių, į kuriuos patenka dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai, būtų galima išvengti, jei intensyvėjant šių dviračių transporto priemonių sezonui, jų vairuotojai pasikartotų Kelių eismo taisykles, nuolat tobulintų savo įgūdžius vairuojant šias transporto priemones. Todėl dviračių ir paspirtukų vairuotojai kviečiami į šiam tikslui skirtus renginius Kaune, Marijampolės rajone ir Širvintose.

Nemokamas saugaus eismo renginys dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojams Kaune vyks gegužės 19 dieną Saugaus vaiko mokyklos mokymo aikštelėje, Ašigalio g. 23, Marijampolės rajone, Sasnavoje renginys vyks gegužės 20 dieną 12-ą valandą. Renginio vieta – Sasnavos pagrindinės mokyklos stadionas. Širvintose saugaus eismo renginys vyks gegužės 26 dieną 12-ą valandą, miesto šventės metu, šalia centrinės miesto aikštės.

Visi atvykusieji į saugaus eismo renginius turės galimybę elektriniu paspirtuku įveikti kliūčių ruožą, drauge su policijos pareigūnais dalyvaus saugaus eismo pamokoje, pasitikrins Kelių eismo taisyklių žinias atsakydami į Baltojo Zebriuko klausimus, taip pat dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse „Mano kelio ženklas“. Kaune saugaus eismo kelyje principų bus mokomasi praktikuojantis Saugaus eismo miestelyje, kur įrengta speciali žiedinė sankryža, geležinkelio pervaža, pėsčiųjų perėja, gyvenamoji zona, užmiesčio kelias, o kituose miestuose bus įrengtos specialios trasos.

Kadangi pastaruoju metu viešojoje erdvėje kyla daug diskusijų dėl elektrinių paspirtukų, atvykusiems į saugaus eismo renginius dalyviams bus primenama, jog elektriniai paspirtukai, kurių maksimali galia iki 1 kW ir maksimalus greitis iki 25 km/val., yra prilyginami motoriniams dviračiams, todėl tokių elektrinių paspirtukų vairuotojai turėtų nepamiršti, kad jiems taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir dviratininkams Taigi, kas galioja dviratininkui, galioja ir elektrinio paspirtuko vairuotojui.

Renginių metu dalyviai turės galimybę mokytis, plėsti žinias ar tiesiog prisiminti saugaus elgesio kelyje taisykles. Dviračiai ir paspirtukai – darnaus judumo transporto priemonės, todėl išmokę judėti saugiai, ne tik saugosime save ir kitus, bet ir mus supančią aplinką.

Renginius inicijuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Renginio partneriai – LRT ir radijo stotis “Extra FM”

Pranešimą paskelbė: Nedas Šinkūnas, Interbanga UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą