TV laidos

Sveikos gyvensenos mokytojas A. Pauliukevičius: „Dailus kūnas yra geros mitybos ir miego rezultatas“

Žvelgiant į du kartus Europos kultūrizmo čempioną, asmeninį fitneso trenerį ir knygų apie sveiką gyvenseną autorių Andrių Pauliukevičių sunku atitraukti akis. Ryškūs raumenys ir nuolat veide šviečianti šypsena nepalieka abejingų. Visa tai, pasak A. Pauliukevičiaus – dvidešimties metų nuolatinio darbo rezultatas. Tačiau norintiems jau šią vasarą pasijusti sveikesniems, žvalesniems ir lieknesniems, jis turi keletą patarimų – Ingos Valinskienės pokalbis su A. Pauliukevičiumi jau šį antradienį 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Sportu A. Pauliukevičius domėjosi nuo paauglystės – norėjo patikti merginoms. Tačiau po mokyklos baigimo pasuko visiškai kita kryptimi – studijavo istoriją ir tapo istorijos mokytoju. Kurį laiką dirbo pagal profesiją, tačiau šalia visada buvęs sportas pasiglemždavo vis daugiau jaunojo istorijos mokytojo laiko.
„Vieną dieną supratau, kad apgaudinėju ir save, ir savo mokinius, tad nuėjau kilnoti „geležį“, – pasakojo A. Pauliukevičius.
Sėkminga karjera kultūrizmo sporte, domėjimasis sveika mityba ir gebėjimas bendrauti su žmonėmis įkvėpė Andrių pradėti asmeninio trenerio ir rašytojo karjerą. Tiesa, jis teigia, kad dirba su motyvuotais žmonėmis – kurie nori ne tik rezultato, bet dėl jo yra pasiryžę daug ir sunkiai dirbti. Svarbiausia sveikam kūnui, pasak A. Pauliukevičiaus yra sveika mityba ir pakankamas kiekis miego valandų.
„Bet kas jums gali parduoti lieknėjimo piliulių ar kitokių nesąmonių. Tačiau niekas jums neparduos papildomos valandos miego, kuri yra be galo svarbi. Kasdien sportuoti, tinkamai maitintis ir miegoti šiais laikais tai yra prabangos dalykas“, – teigė asmeninis treneris.
Pasak jo, daug dirbant reikia dar daugiau miego, kad organizmas atsistatytų. Miego trūkumas didina alkio jausmą, streso hormonų išsiskyrimą, atsiranda poreikis saldumynams, greitam maistui, kavai… Vien sureguliavus miego režimą, pasak A. Pauliukevičiaus, daug lengviau subalansuoti mitybą ir kūno svorį.
Pats sportininkas miegoti eina apie 22 val. sportuoja mažiausiai valandą per dieną, nerūko, nevartoja alkoholio ir laikosi tam tikros dietos. Kartą per savaitę leidžia sau „atitrūkti“ – valgo viską, ant jo stalo dažnai garuoja net cepelinai.
Didžiausio palaikymo A. Pauliukevičius sulaukia iš savo žmonos – taip pat sportininkės ir sveikos mitybos specialistės iš Namibijos Ilkos Adams. Ją Andrius vadina savo gyvenimo sėkme.
„Vyras gali sulaukti sėkmės tik tada, kai šalia yra tinkama moteris“, – įsitikinęs kūno rengimo specialistas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą