Namai

Svarbiausia, kad langai būtų šilti ir šviesūs

Įsirengiant namus, vienas svarbiausių veiksnių – šiluminės energijos taupymas. Kaip žinia, daugiausia šilumos – apie 30-40 % – į išorę patenka pro langus. Tad savaime suprantama, kad pasirinkti tinkamus ir šiltus būsto langus labai svarbu – investuoti reikėtų tik į tokius langus, kurie šilumos energiją taupo efektyviausiai. Tokie langai – vienas protingiausių taupymo sprendimų, tik šiuo atveju taupoma ne tada, kai perkami ir statomi langai, o tada, kai eksploatuojami tinkami langai, tai yra tokie, kurie neišleidžia į išorę mūsų namų šilumos.

Pastaruoju metu rinkoje siūloma gausybė įvairiausių langų. Tad kuriuos langus geriausia pasirinkti – medinius, aliuminius ar plastikinius? Apsispręsti nėra paprasta, nes kiekvienas gamintojas pabrėžia būtent jo gaminamų langų privalumus. Todėl vieni akcentuoja ekologiškas langų medžiagas, kiti išskiria profilių kamerų skaičių, o dar kiti – stiklų skaičių. Tačiau pagal tokią skirtingą informaciją sunku palyginti skirtingų langų efektyvumą.

Pirkėjai turėtų žinoti, kad Europos Sąjungoje langai grupuojami pagal svarbiausias jų savybes – tai langų energetinį efektyvumą ir šviesos pralaidumą. Langų energetinio efektyvumo klasė apsprendžia langų energijos taupymo galimybes, o šviesos pralaidumo koeficientas parodo, kokį šviesos kiekį tie langai praleidžia. Apibrėžus konkrečius pasirinkimo kriterijus, daug lengviau apsispręsti, kuriuos langus pirkti.

Langų energetinio efektyvumo klasė nustatoma pagal šilumos perdavimo koeficientą Uw. Kuo didesnis šis koeficientas, tuo prastesnės langų savybės. Pavyzdžiui, kai Uw yra 1,5 W/m2K arba dar didesnis, tai tokie langai šilumą saugos prasčiausiai, jie yra priskiriami G klasei. Langai, kurių Uw koeficientas siekia iki 0,7 W/m2K, yra priskiriami A++ klasei, tai yra aukščiausiai klasei. Tokie langai energijos taupymo požiūriu bus patys efektyviausi ir ypač šilti.

Šviesos pralaidumo koeficientas LT rodo, kokį šviesos kiekį langas praleidžia (procentais). Tad šis rodiklis yra taip pat labai svarbus. Tačiau reikia pažymėti, kad mūsų šalyje į jį dar nėra kreipiama daug dėmesio. Vis dėlto nepamirškime, kad svarbiausia lango paskirtis – praleisti šviesą. Tai vėlgi glaudžiai siejasi su taupymu: jeigu patalpoje šviesos trūksta, tuomet jungiami šviestuvai, naudojantys elektros energiją.

Taigi, norėdami, kad jūsų būstas būtų šiltas, šviesus ir jaukus, langus rinkitės atsakingai ir apgalvotai, būtinai įvertindami jų svarbiausias savybes.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą