Įgyvendinant „Teltonikos“ Technologijų centro statybos projektą, rangovai turėjo aiškias užduotis: aukšta kokybė ir preciziškas darbų kalendorius.Molėtų „Teltonikos“ Technologijų centras.
Statant Molėtų „Teltonikos“ Technologijų centrą, įmonė „Sintervalas“ įrengė viso pastato konstruktyvą, šildymo, vėdinimo, kondicionavimo bei vandentiekio ir nuotekų sistemas, atliko vidaus apdailos darbus.
Pastato karkasui buvo panaudotos surenkamojo gelžbetonio kolonospramonin bei sienos. „Perdangas įrengėme iš gelžbetoninių kiaurymėtų perdangos plokščių, naudojant kompozitines „Deltabeam“ sijas, kurios leidžia efektyviau išnaudoti pastato vidines erdves, – pasakoja UAB „Sintervalas“ direktorius Dalius Satkūnas. – Denginio įrengimui naudojome metalo sijas, santvaras, posantvares ir profiliuoto metalo paklotą. Tačiau didžiausias iššūkis, įrengiant konstrukcijas, buvo terminai, kuriuos skaičiavome valandų tikslumu: reikėjo užtikrinti savalaikį medžiagų ir gaminių atvežimą į objektą ir jų sumontavimą, užtikrinant technologiją ir aukštus kokybinius standartus.“
10,8 tūkst. kv. m ploto pastate kuriasi biurai, laboratorijos, gamybinės linijos. Pagal patalpų paskirtį buvo suformuluotos ir jų įrengimo sąlygos. „Remiantis standartais, gamybinėms patalpoms keliami didesni konstrukcijų apkrovų, oro apykaitos reikalavimai. Pastaroji aplinkybė lemia žmogaus darbingumą ir efektyvumą, o technologijai būtinas griežtai reglamentuotas mikroklimatas. Pastatui buvo keliami aukščiausi reikalavimai, kad būtų užtikrintas mikroklimatas, kontroliuojant oro kokybę, drėgmę, temperatūrą“, – vardina D.Satkūnas ir akcentuoja tokius pat aukštus reikalavimus apdailos medžiagų paviršiams – jie privalo tikti konkrečioms aplinkoms.
Centre bus gaminami tokie modernūs ir visuomenei svarbūs prietaisai, kaip dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, prieširdžių virpėjimus atpažįstančios išmaniosios apyrankės, kuriama aukštosiomis technologijomis paremta tinklo įranga ir pan. Tai lėmė ir ŠVOK sistemas. Pastatui šildyti kombinuojamos kelios sistemos. Tradiciškai šiluma bus tiekiama iš miesto šilumos sistemų. Tačiau šis šilumos šaltinis bus naudojamas tik lauko temperatūrai nukritus žemiau 10 laipsnių šalčio. Pagrindinis šilumos ir vėsinimo šaltinis – 41 „Samsung VRF“ sistema. Pereinamuoju laikotarpiu patalpas galima bus šildyti naudojant konvektorius. Karšto vandens temperatūrą ištisus metus užtikrins šilumos punktas.
Įrengiant vėdinimą, sistemos buvo parinktos pagal patalpų paskirtį, iš viso sumontuota 11 vėdinimo kamerų. Pati sudėtingiausia vėdinimo sistema įrengta elektronikos komponentų gamybos salėje, kur būtinus parametrus užtikrina kelios ventiliavimo kameros, be to, įrengta ir viena rezervinė. Kadangi patalpoje būtina oro, drėgmės bei temperatūros kontrolė, įdiegtos ultragarsinės VAV sklendės. Vėsinimo bei šildymo parametrus užtikrina net kelios „Samsung VRF“ sistemos, o drėgmės parametrus – „ML Princess“ sistema, kurią pagamino lyderio pozicijas pasaulyje pelnę drėkinimo sistemų gamintojai.
„Sintervalas“ sėkmingai įvykdė užduotis: net rinkos įtampos nesutrukdė suvaldyti medžiagų tiekimo. „Laikydamiesi griežtų terminų, negalėjome padaryti net mažiausios klaidos, nes tai išbalansuotų grafiką. Buvo dienų, ilgų vakarų, kai, siekdama tikslų ir įveikdama iššūkius, dirbo visa komanda, kurią sudarė daugiau kaip 100 žmonių“, – apibendrina D.Satkūnas, kurio vadovaujama įmonė yra sparčiai augantis generalinės rangos rinkos dalyvis su tvariu požiūriu į statybą. Įmonė kelia sau aukščiausius kokybinius standartus, užtikrindama optimalų sąnaudų ir procesų valdymą, lankstų bendradarbiavimą.
UAB „Sintervalas“ nuotr.
Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”