Studijos - Karjera

Skelbiami įregistruoti kandidatai eiti Vilniaus universiteto rektoriaus pareigas

Vilniaus universiteto (VU) Centrinė rinkimų komisija įregistravo 6 kandidatus, pretenduojančius eiti VU rektoriaus pareigas.

Įregistruotų kandidatų sąrašas:

  • Prof. dr. Jūras Banys, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas
  • Prof. dr. Tomas Davulis, VU Teisės fakulteto dekanas
  • Prof. dr. Eimutis Juzeliūnas, Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas, Elektrocheminės medžiagotyros skyriaus vadovas
  • Prof. dr. Rimvydas Petrauskas, VU Istorijos fakulteto dekanas
  • Prof. dr. Ramūnas Stepanauskas, „Bigelow“ vandenynų mokslo laboratorijos vienos ląstelės genomikos centro direktorius (Meino valstija, JAV), vyresnysis mokslininkas
  • Prof. dr. Artūras Žukauskas, dabartinis VU rektorius

Po Centrinės rinkimų komisijos posėdžio kandidatų sąrašas ir dokumentai pateikti Tarybos ir Senato pirmininkams, o kandidatų sąrašas paskelbtas viešai. Senatas, susipažinęs su kandidatų pateiktais dokumentais ir įvertinęs jų reputaciją, patirtį, vertybines nuostatas, motyvaciją, turės parengti išvadą Tarybai dėl jų tinkamumo eiti rektoriaus pareigas.

Numatoma, kad Senato išvados dėl kandidatų tinkamumo Tarybą pasieks lapkričio pabaigoje. Patvirtintas toliau konkurse dalyvausiančių kandidatų sąrašas bus paskelbtas kartu su informacija apie kandidatams prisistatyti skirtus Tarybos posėdžius, kandidatų prisistatymus VU bendruomenei ir kandidatų debatų tvarkaraštį.

VU rektorių penkerių metų kadencijai slaptu balsavimu rinks VU Taryba. Lapkričio 11–12 d. vyks antrasis Tarybos narių rinkimų turas. Būsimas rektorius pareigas turi pradėti eiti 2020 m. balandžio 1 d.

Visa informacija apie viešą tarptautinį konkursą ir jo eigą skelbiama ir su atnaujinta rektoriaus rinkimų tvarka bei kitais dokumentais galima susipažinti specialioje VU interneto svetainės skiltyje „Rektoriaus rinkimai“.

Pranešimą paskelbė: Ervinas Spūdys, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą