Studijos - Karjera

5 veiksniai, kuriuos verta apsvarstyti renkantis biuro baldus

Išsekimas, skaudanti nugara, maudžiančios rankos ir pavargusios akys – visa tai yra pažįstama daugeliui biuruose dirbančių žmonių. Dienų dienas praleisdami sėdint prie nepatogaus darbo stalo ir nepatogioje kėdėje, ilgainiui pradedame ne tik prasčiau dirbti, tačiau taip pat imame susidurti ir su rimtomis sveikatos problemomis. Todėl kiekvienam verslo savininkui būtina investuoti į tinkamą savo personalui pritaikytą darbinę aplinką. O kadangi biuro baldai sprendžiant šį klausimą vaidina svarbiausią vaidmenį, pateiksime kelis praktiškus patarimus jų pasirinkimui.

1. KAINA

Padengti visas verslo išlaidas – ypač, jei verslas yra visiškai naujas – gali būti pakankamai didelis iššūkis. Kiekvienas išleidžiamas euras yra investicija, kuri turi sukurti atitinkamą investicinę grąžą. Todėl natūralu, jog prieš perkant naujus biuro baldus, neretas verslo savininkas pagalvoja ir apie baldų kainą.

Tą patį turėtumėte padaryti ir jūs, apgalvodami, koks galėtų būti jūsų biudžetas ir kiek jūs galite skirti naujų biuro baldų įsigijimui. Nustačius savo biudžetą, galėsite susiaurinti ir sukonkretinti biuro baldų paiešką.

2. POREIKIAI

Jūsų darbuotojai įprastai savo darbo vietoje praleidžia apytiksliai 8 val. per dieną, todėl patogi ir nevarginanti sėdėjimo padėtis yra būtinybė. Tačiau taip pat būtina nepamiršti, kad rekomenduojama darbinę padėtį reguliariai keisti, tokiu būdu užtikrinant, kad darbuotojas darbo metu nepervargs. Tam labai puikiai tinka ergonomiški stalai arba dar kitaip vadinami sėsk – stok stalai, kurių aukštis gali būti reguliuojamas atsižvelgiant į darbuotojo poreikius. Tą patį galima pasakyti ir apie ergonomiškas darbo kėdes, kurios turi būti pilnai koreguojamos.

Jei biuro baldai, kuriuos jūs pasirinksite savo personalui, bus ergonomiški ir pritaikomi atsižvelgiant į kiekvieno darbuotojo lūkesčius, jų atliekamo darbo produktyvumas bus daug didesnis, o jų fizinė ir psichologinė būklė – geresnė. Nuolatinis sėdėjimas nepatogioje padėtyje neigiamai paveikia darbo našumą ir blogina žmogaus sveikatą, kartu jam sukeliant nemenką psichologinį diskomfortą. Todėl pasirinkti ergonomiškus biuro baldus, atsižvelgiant į darbuotojų poreikius, tampa didele būtinybe.

3. PRITAIKOMUMAS IR FUNKCIONALUMAS

Dar vienas svarbus veiksnys, kurio neturėtumėte pamiršti rinkdamiesi naujus biuro baldus, yra jų pritaikomumas ir funkcionalumas. Ar baldai, kuriuos pasirinksite, galės suteikti pakankamai vietos daiktų laikymui? Ar stalas bus pakankamai erdvus ir prie jo sėdintis darbuotojas galės lengvai ir patogiai ištiesti savo kojas? Ar biuro baldai yra pakankamai patogūs ir praktiški? Jei atsakymai į šiuos klausimus yra teigiami, tuomet tokie biuro baldai gali tapti išmintinga investicija.

4. BIURO BALDŲ IŠMATAVIMAI

Biuro baldų išmatavimai turėtų atitikti ir jūsų biuro plotą. Nedidelėje erdvėje pastatydami stambių gabaritų biuro baldus, jūs dar labiau sumažinsite laisvą erdvę ir apsunkinsite biure vykstantį darbą. Todėl prieš imantis naujų biuro baldų paieškų, turite žinoti tikslų biuro plotą ir skirtingų erdvių išmatavimus. Jūsų biure turi būti patogu, erdvu ir jauku.

5. BALDŲ DIZAINAS

Tinkamai pasirinkti biuro baldai turi reikšmingos įtakos biuro interjerui. Jie gali nulemti darbuotojų nuotaiką ir bendrą biure vyraujančią atmosferą. Todėl renkantis baldus, būtina pagalvoti ir apie biuro baldų dizainą bei spalvas. Pavyzdžiui, jei darbas, kuris vyksta jūsų biure, reikalauja kūrybiškumo ir energijos, galite rinktis oranžinę ar panašaus atspalvio spalvinę gamą. Tuo tarpu, jei reikia didesnio susikaupimo ir ramybės, galite pasitelkti mėlynus atspalvius. Taip pat būtina būti atsargiems derinant skirtingas spalvas. Visa tai taipogi turi atspindėti ir jūsų prekės ženklą.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą