Namai

Šiuolaikiniam menui Vilniuje „Darnu Group“ skiria 300 tūkst. eurų

Šiais metais sostinės Paupio rajone nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pradėjo galerijos po atviru dangumi projektą į kurį investuojama 300 tūkst. eurų. Čia jau įrengtos dviejų menininkų – Beatričės Mockevičiūtės ir Žilvino Landzbergo – skulptūros. O per ateinančius metus įsikurs ir dar penkių kūrėjų darbai.

„Mes tikime, kad menas mieste atlieka daug nematomų gerų darbų – ne tik padeda mums lengviau tapatintis su savo aplinka, bet ir priverčia susimąstyti, į kasdienius reiškinius pažvelgti naujai. Tyrimai rodo, kad matydami puošiamą miestą ir jausdami rūpestį, žmonės patys linkę labiau rūpintis, puošti, kurti ar diskutuoti, ko miestui ir jų aplinkai reikia labiausiai, taip tapdami ir aktyvesniais bendruomenės nariais. Todėl dėmesys menui mieste yra vienas mūsų prioritetų“, – sako „Darnu Group“ komunikacijos vadovė Justina Juršytė.

B. Mockevičiūtės ir Ž. Landzbergo skulptūros žymi Paupio galerijos po atviru dangumi pradžią. Netrukus kolekciją papildys ir daugiau šiuolaikinio meno objektų: rašytojo, avangardinio hip-hopo kūrėjo Žygimanto Kudirkos audiogidai po Paupį, šviesos menininko Lino Kutavičiaus, skulptoriaus Donato Jankausko-Duonio, iliustratorės Akvilės Misevičiūtės-Magicdust ir architekto, meninių instaliacijų kūrėjo Vlado Suncovo darbai. Kiek anksčiau Paupio turgaus pagrindinę sieną papuošė tarpdisciplinininko Jurgio Tarabildos piešinys.

„Paupys naujuoju miesto traukos centru tapo ne tik dėl išskirtinės rajono infrastruktūros, bet ir dėl čia įkurdinamų meno objektų. Norime sukurti ne tik urbanistiškai patrauklų, bet ir kultūrinę vertę turintį, šiuolaikišką traukos centrą. Visi kūriniai atrinkti kartu su meno kuratoriais ir Paupyje turėtų atsirasti iki 2023 m. pabaigos“,  – teigia Egidijus Sys, „Darnu Group“ rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovas.

Kitas meno tema kuriamas „Darnu Group“ projektas – sostinės Senamiestyje įsikūręs viešbutis „Artagonist“ – pernai pateko tarp 10 proc. „TripAdvisor“ geriausių ir lankytojų mėgstamiausių viešbučių pasaulyje. Jo kambarius ir bendras erdves puošia tekstilės, tapybos, sienų grafikos darbai, freskos ir skulptūros, kuriuos specialiai viešbučiui sukūrė 16 Lietuvos menininkų.

„Artagoniste“ jaunosios kartos menininkų: Jurgio Tarabildos, skulptorių Nerijaus Ermino, Vytauto Viržbicko ir Marijos Šnipaitės, tapytojo Lino Jusionio ir kitų kūrėjų apipavidalinti interjerai reprezentuoja talentingų lietuvių kūrybą Vilniaus svečiams. Už šiuos netradicinius dizaino sprendimus „Artagonist“ tarptautiniame viešbučių konkurse „International Hospitality Awards 2017“ laimėjo pagrindinį prizą. 

Anot J. Juršytės,  2018 m. baigtame gyvenamajame projekte „Antakalnio terasos“ „Darnu Group“ gyventojams įrengė pasivaikščiojimams skirtą skulptūrų-suoliukų parką. O „Užupio krantinių“ laiptinėse buvo įkurtos septyniolika meno galerijų, kurias užpildė 13 menininkų – grafikės Eglės Ridikaitės, tapytojos Kristinos Norvilaitės, fotomenininkės Vaidos Keleras ir kitų skulptorių, tapytojų, keramikų, grafikų bei fotografų  darbai. Šiandien čia miesto gidai rengia ekskursijas norintiems pažinti meną Vilniuje.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Dabrišiūtė, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą