Laisvalaikis

Šiųmetis Baltijos šalių gyventojų pasirinkimas Valentino dienai: rožės, prancūziški desertai ir kebabai

Valentino diena Baltijos šalyse keičia gyventojų pirkimo įpročius. „Wolt“ duomenimis, populiariausia ne maisto preke vasario 14 d. regione buvo gėlės. Į viršų taip pat šovė gėlių bei saldumynų krepšelių užsakymai – jų įsigyta keli tūkstančiai, taip pat pirkta kur kas daugiau širdelės formos desertų, o pagrindinių maisto patiekalų kategorijoje toliau karaliauja kebabai.

Rožės išlieka populiariausia Valentino dienos gėle visame regione. Įdomu tai, kad kiekvienoje iš trijų valstybių tulpės buvo antras pagal dažnumą gėlių pasirinkimas. Užsisakydami krepšelius, gyventojai dvigubai dažniau renkasi juos užpildyti žiedais nei saldumynais.

Kur kas daugiau skirtumų fiksuota gyventojams renkantis pagrindinius maisto patiekalus. Lietuvoje populiariausiųjų trejetukas atrodo taip: vištienos kepsnys, kebabas, mėsainis; Latvijoje: kebabas, pica, traški vištiena; Estijoje: skrudinta vištiena, makaronai karbonara, sušiai.

„Vasario 14-oji yra viena užimčiausių ir intensyviausių „Wolt“ platformos dienų. Negana to, kiekvieną Valentino dieną užsakymų skaičius būna vis didesnis. Šiemet trijose Baltijos šalyse aktyviai veikė keli tūkstančiai mūsų kurjerių partnerių, kad švenčiantieji laiku gautų užsakymus. Pastebėjome, kad nemažai gyventojų planuoja savo laiką ir renkasi išankstinius užsakymus.

Panašius paklausos šuolis fiksuojame ir kitomis regionui svarbiomis progomis, tokiomis kaip Motinos diena ar kt. Tad šioms šventėms ruošiamės iš anksto“, – sako Mantas Lomsargis, „Wolt“ Baltijos šalyse generalinis direktorius.

Panašu, kad vasario 14-osios valgiaraščiuose Lietuvos gyventojai ieškojo daugiau prancūziškų akcentų – populiariausi desertai tądien buvo prancūziškas pistacijų ir aviečių desertas bei kanelės. Latvijos gyventojai labiau akcentavo formą ir rinkosi įvarius širdelės formos desertus, o Estijoje vis dar buvo justi Užgavėnių nuotaikos, mat dažniausiai užsakinėtas su šia švente siejamas kruasanas su aviečių džemu, populiarūs taip pat buvo keksiukai bei širdelės formos makarunai.

Apskritai gėlės yra populiariausia Valentino dienos dovana. Pavyzdžiui, pernai visose šalyse, kuriose veikia „Wolt“, gėlių – lyginant su įprastine diena – parduota 3000 proc. daugiau, o jų įsigijimui iš vietinių gėlių parduotuvių gyventojai paskyrė virš 1 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Tomas Andriukonis, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą