Laisvalaikis

Šiauliai švenčia! Tūkstantinė spalvinga eisena, gausybė renginių ir šventinio šurmulio

Šiauliai pasitinka 782 miesto gimtadienį. Šių metų šventė „Šiaulių dienos“ kitokia nei įprastai. Gimtadieniui nuspręsta išbandyti naujas erdves. Pagrindiniai miesto šventės renginiai šįsyk vyksta prie Šiaulių arenos. Būtent ta kryptini nusidriekė ir tūkstantinė šventinė eisena. Penktadienio vakarą iškilmingo renginio metu Šiaulių miesto garbės piliečių gretos pasipildė nauju nariu, juo tapo žinomas verslininkas ir mecenatas Stanislovas Grušas.

Šiaulių gimtadieniui skirti renginiai mieste šurmuliuoja jau nuo trečiadienio, tačiau oficialus šventės atidarymas penktadienio popietę subūrė ypač dideles šiauliečių minias. Tūkstančiai miestiečių dalyvavo šventinėje eisenoje ir motorizuotoje kolonoje.

Marga ir spalvinga minia, kurioje išradingai prisistatė  miesto švietimo, sporto, meno įstaigos, visuomeninės ir verslo organizacijos, šį kartą pasuko į naują šventės erdvę – Šiaulių arenos prieigas. Ten ir vyksta pagrindiniai Šiaulių dienų renginiai. 

Susirinkusius miestiečius džiugino akrobatinio skraidymo meistrai, po to vyko šventinis koncertas. 

Kiek vėliau koncertų salėje „Saulė“ prasidėjo iškilmingiausias Šiaulių dienų renginys – šventinis Mero padėkos vakaras, kurio metu inauguruojami ir Šiaulių miesto garbės piliečiai.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Garbės piliečio regalijas šį kartą įteikė AB Neaustinių medžiagų fabriko vadovui, mecenatui ir Chaimo Frenkelio vilos rožyno įkūrėjui Stanislovui Grušui. Šią kandidatūrą iš keturių teiktų išrinko speciali komisiją, ją patvirtino ir Šiaulių miesto taryba.

„Pirmiausia dėkoju Šiaulių miesto gyventojams, miesto Tarybai, Savivaldybės administracijai ir merui už suteiktą garbingą apdovanojimą. Mėgstamiausias mano užsiėmimas – dirbti, taigi, dabar dirbsiu už du: už save ir už Garbės pilietį. Taip pat dėkoju savo šeimai: žmonai, vaikams, kurie grįžo į Šiaulius ir tęsia mano darbus, anūkei Elenai – ji pasodino pirmąją rožę Frenkelio vilos rožyne. Stengsiuosi dėl Šiaulių ir mūsų visų“, – po pasirašymo Šiaulių miesto garbės piliečių knygoje sakė Stanislovas Grušas.

Sveikinimo žodį vakaro metu tarė Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis,  Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Į sceną pakilęs miesto meras Artūras Visockas įteikė tris Auksinio šaulio padėkos ženklus. Pirmasis toks ženklelis įteiktas iš verslo į sunkias Savivaldybės administracijos vadovo pareigas atėjusiam dirbti Antanui Bartuliui, kuris per Šiaulių gimtadienį kaip tik minėjo ir savo jubiliejų.

Kitas ženklelis atiteko ilgamečiam sporto rėmėjui, inžinieriui, Šiaulių miesto garbės piliečiui Alfonsui Armalui.

Trečiasis – sunkią tremties dalią patyrusiai, o šiuo metu tremtinių organizacijai vadovaujančiai Valerijai Jokubauskienei.

Artūras Visockas visiems vakaro svečiams perdavė Prezidento, Šiaulių miesto garbės piliečio Valdo Adamkaus, Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, Seimo Pirmininko Viktoro Pranskiečio sveikinimus.

Šiaulių meras, pasidžiaugęs besikeičiančiais Šiauliais ir kasmet augančiu miesto biudžetu, pabrėžė, kad už viską svarbiau yra šeima ir nuoširdus ryšys tarp žmonių.

„Saugokime, gerbkime jausmus ir ryšį tarp žmonių. Iš to išauga mūsų visų gerovė. Tebūnie mūsų šeimos tvirtos, o tarpusavio santykiai – paprasti, aiškūs, atviri. Tada bus malonu vienam kitą sutikti, kartu siekti bendro tikslo. Tegul mūsų miestas skrenda gulbe į dangų“, – sakė Šiaulių miesto meras. Baigęs kalbą, Artūras Visockas už nuolatinį palaikymą padėkojo savo žmonai Editai Visockienei ir įteikė jai puokštę gėlių.

Antroje vakaro dalyje nuskambėjo koncertas, skirtas Šiaulių miesto gimtadienio šventei ir visų amžinybėn išėjusių miesto garbės piliečių atminimui pagerbti.

Per koncertą susirinkusieji vėl galėjo išgirsti šviesaus atminimo Šiaulių miesto garbės piliečio maestro Virgilijaus Noreikos balsu skambėjusias dainas, kurias atliko Virgilijaus Noreikos ilgametė kolegė Irena Milkevičiūtė ir jo mokiniai: Jonas Sakalauskas, Simonas Strazdas ir Juozas Janužas. Solistams akompanavo Šiaulių simfoninis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Ričardas Šumila) ir pianistas Povilas Jaraminas.

Penktadienio vakarą scenoje prie Šiaulių arenos koncertavo Linas Adomaitis su ritmo grupe, „Biplan“, „Freaks on Floor“ ir Vidas Bareikis. Šeštadienį nuo 18 val. – grupės „Lemon Joy“, atlikėjų Gjan, „Beissoul & Einius“, Džordanos Butkutės koncertas. Po 22.40 val. planuojamo muzikinio fejerverko vakarą pratęs dūzgės su „Radistais DJ“.

Gražia miesto šventės tradicija tapo ir kasmetinis Bigbendų festivalis. Bigbendų muzika abi dienas skamba Talkšos ežero pakrantėje. Šventės dalyvių patogumui nuo Talkšos ežero iki Šiaulių arenos kursuoja nemokami autobusai, jie papuošti Šiaulių dienų simbolika.

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą