Studijos - Karjera

Panevėžio miesto šventės dalyvius pasitiko sveikos gyvensenos superherojus

Savaitgalį Panevėžio miesto gyventojus ir svečius subūrė kasmetinė miesto šventė. Šiemet joje buvo galima sutikti ir neįprastą herojų Sveikameną, kuris drauge su palydovais kvietė daugiau sužinoti apie sveiką ir draugišką aplinkai gyvenimo būdą. Originalius veikėjus įkūniję Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai interaktyviajame įmonės „Roquette-Amilina“ stende kvietė priimti iššūkį – išmokti rūšiavimo principų ir net išmėginti jėgas bėgant vandeniu.

Galimybė bėgti „vandeniu“

Panevėžio miesto šventėje pasirodęs Sveikamenas įkūnija tai, į ką turėtų lygiuotis pasiryžę laikytis sveikos gyvensenos principų.

„Sveikameno vertybės – aktyvus gyvenimo būdas, sąmoningumas ir tvarus požiūris į mus supančią aplinką. Jas simbolizuoja jį lydintys bičiuliai Šypsmenas, Protmenas ir Ekomenas. Visų jų pasirodymas siunčia žinutę, kaip svarbu rūpintis savimi, o aplinkiniams nešti šilumą ir džiaugsmą. Daugiau šypsenų, sporto ir sveiko maisto – tiesus kelias į laimę“, – įsitikinęs Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Donatas Kalkauskas.

Herojai šventėje kvietė pažinti sveikos mitybos principus, dalyvauti atliekų rūšiavimo estafetėje ir atlikti keletą nesudėtingų mankštos pratimų, tokiu būdu savyje atrandant Sveikameną. Didžiausio susidomėjimo sulaukė galimybė išbandyti bėgimą vandeniu. Specialus krakmolo ir vandens mišinys leido drąsiausiems pasijusti lyg vaikštant vandens paviršiumi. Distanciją buvo galima įveikti tiek bėgant įprastai, tiek pačiais netikėčiausiais būdais – svarbiausia nesustoti. Šis iššūkis atspindi iniciatyvos filosofiją – norint būti laimingam, reikia nuolat judėti pirmyn.

Psichologas, psichoterapeutas, Panevėžio apygardos teismo psichologas Nerijus Ogintas pastebi, kad gera žmogaus savijauta susijusi tiek su fizine, tiek su psichologine sveikata. Anot jo, sveikas žmogus geba suimti save į rankas sudėtingose situacijose, o iš sunkumų mokosi ir tobulėja. Tokios iniciatyvos padeda atkreipti visuomenės dėmesį, kaip svarbu yra rasti tiek vidinį balansą, tiek pusiausvyrą su aplinka.

Sveikos gyvensenos priešai – informacijos perteklius ir laiko stoka

Anot Panevėžio Juozo Miltinio teatro aktorių, priimdami Sveikameno iššūkį, žmonės įvertino, kur dar gali tobulėti siekdami sveikesnio ir subalansuoto gyvenimo.

„Šiandien apie sveiką gyvenseną kalbama daug, bet šios idėjos retai išgirstamos dėl informacijos pertekliaus ir žmonės jas atmeta. Todėl renginio metu pažvelgėme į žmogaus gerovę kitu kampu, pasirinkdami žaidimo formą“, – pasakojo aktorius D. Kalkauskas.

Bendrovės „Roquette-Amilina“ generalinis direktorius Edvinas Bernotas įsitikinęs, kad sveikos gyvensenos principus pažinti ir juos praktikuoti kasdien trukdo ir laiko stoka.

„Siekis tausoti aplinką ir sveikas gyvenimo būdas – vienos iš pamatinių mūsų vertybių, kurioms intensyvus gyvenimo ritmas pašykšti laiko. Tad pristatydama iniciatyvą kvietėme rasti valandėlę sau, aplinkai ir artimui. Tikimės, kad šventėje išgirstos idėjos privers susimąstyti, o galbūt ir dažniau pritaikyti sveikesnės ir aktyvesnės gyvensenos principus kasdienybėje“, – apie šventės herojaus siunčiamą žinutę kalbėjo E. Bernotas

Miesto šventė – erdvė bendruomenei

Kalbėdamas apie miesto švenčių tradicijas aktoriaus D. Kalkauskas pastebi, kad per šiuos renginius žmonės atsipalaiduoja, o miestas atgyja. Šiuose procesuose jis įžvelgia ir teatro svarbą.

„Miesto renginiai ir bendruomenės šventės yra gera proga susitikti vieniems su kitais, kai vis dažniau fizinį buvimą šalia keičiame virtualiu bendravimu. Šiame procese svarbus kiekvienas bendruomenės narys. Teatras – tokia pati miesto dalis. Nesame pasyvūs stebėtojai – mus su kitais gyventojais vienija bendri tikslai“, – bendruomenės renginių prasmingumu įsitikinęs aktorius.

Psichologas–psichoterapeutas N. Ogintas teigia, kad bendruomenė labai svarbi ir psichologinei žmogaus savijautai, vidinei jo pusiausvyrai.

„Mūsų savijauta, mintys ir sveikata priklauso ir nuo to, kaip sutariame su kitais. Mums labai svarbu, ką jie apie mus galvoja, ką kalba ir kaip mus vertina. Bendruomenės reikšmė žmogaus vidinei pusiausvyrai ypač svarbi – ji žmogui gali ir padėti, ir pakenkti. Todėl svarbu siekti visos bendruomenės sveikatos, nes tik joje auga sveiki, stiprūs ir laimingi žmonės, besidalinantys gera energija su kitais“, – teigia N. Ogintas.

Miestiečius ir miesto svečius, priėmusius Sveikameno iššūkius, psichologas kviečia ir toliau puoselėti pagrindines sveikos gyvensenos taisykles. Specialistas siūlo rinktis sveikus maisto produktus ir siekti subalansuotos mitybos. Kitiems žmonėms verta pasakyti bent tris komplimentus per dieną, tiek pat kartų pagiriant ir save. Anot specialisto, būtina ieškoti pusiausvyros tarp darbo, poilsio ir artimiesiems skiriamo laiko. Galiausiai, N. Ogintas ragina vaizdžiai ir išsamiai kalbėti apie savo jausmus, neapsiribojant žodeliais „gerai“, „blogai“ ar „normaliai“, ir kasdien išreikšti dėkingumą aplinkiniams.

Pranešimą paskelbė: Kotryna Dzikaraitė, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą