Sveikata

Sergi koronavirusu – eini į darbą?

Lietuvoje – įsigaliojo su logika susikertantis LR sveikatos apsaugos ministro įsakymas. Nuo šiol darbuotojai turės dirbti net ir tada, kai jis serga besimptome koronaviruso forma ar net po to, kai asmuo kontaktavo su sergančiais žmonėmis. Žinoma, tai galioja tik toms sritims, kurios yra gyvybiškai svarbios. Tačiau tampa visiškai neaišku, koks yra SAM planas pandemijai suvaldyti. Ko yra siekiama: mažinti susirgimų koronavirusu skaičių ar kaip tik jį padidinti? O gal tokie veiksmai skirti visuomenės dėmesiui nukreipti?

Pasak LR Sveikatos apsaugos ministro, reikia „Pasirengti labiau kritiškai situacijai nei dabar , kad būtų užtikrintos kritiškos, gyvybiškai svarbios funkcijos“. Tačiau toks ministro sprendimas prieštarauja pačiam COVID-19 pandemijos valdymo principui, nes sergantys žmonės turės dirbti su kitais, koronavirusu užsikrėtusiais, žmonėmis. Būtina paminėti, kad net jeigu darbuotojas dabar serga lengva, besimptome koronaviruso forma, po kelių dienų ji gali tapti sunkesne forma – ypatingai, kai dirbama su galimai virusu užsikrėtusiais asmenimis. Tai ypač aktualu medicinos srityje dirbantiems žmonėms, kurie kasdien kontaktuoja su ligoniais.

„Kas išleidžia į viešumą nepatikrintus ir neišanalizuotus sprendimus? Kaip tie sprendimai „praeina“ pro Darbo grupes?“ – klausė Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. Profsąjungos vadovas pridūrė, kad tokie veiksmai gali būti skirti destabilizuoti dabartinę situaciją Lietuvoje. „Toks jausmas, kad taip elgiamasi specialiai, kad dar labiau supriešintų visuomenę, kuri yra ir taip susiskaldžiusi, priešintų darbdavį su darbuotoju. O gal taip yra manipuliuojama visuomene, kad paslėptų tikruosius savo planus, kurių niekas neturi žinoti?“ – pridūrė Kęstutis Juknis.

Po skandalingų minėjimų ir įvairiausių visuomenės atgarsių, smerkiančių negalvojančius politikus, turime naują skandalingą naujieną. Darosi labai įdomu, ką pradės kalbėti žinomi „šou-menai“, visuomenės veikėjai, kokio sulauks politikų vertinimo ir patarimo.

Atrodo, kad valdžios institucijos pradėjo nesugebėti strateguoti ir priimti logiškus, tinkamus sprendimus. Jeigu ne tai, reiškiasi norima nukreipti visuomenės dėmesį, kad ši kažko nesužinotų. Kitokio paaiškinimo – tiesiog nėra. Tokie valdininkų triukai, kai paskleidžiamas skandalingas, kvailumo lygį kvestionuojantis sprendimas, pridengiantys kitus valdžios veiksmus, yra žinomi jau seniai ir tai nėra kokia nors naujovė. Ką turi daryti visuomenė, kaip ji turi reaguoti, kai Vyriausybė atsakingiems asmenims viešai visiems girdint skelbia nonsensu paremtus sprendimus?

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą