Studijos - Karjera

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: socialdemokratai susitiks su streikui besiruošiančia mokytojų profsąjunga

2023 m. rugpjūčio 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Rytoj, rugpjūčio 31 d., ketvirtadienį, 12 val. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai nuotoliniu būdu susitiks su Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga (LŠDPS).

Po susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu socialdemokratai sako, kad jų neįtikino ministro žodžiai, esą Vyriausybė laikosi siekio, apibrėžto politinių partijų susitarime dėl švietimo, – kad iki 2024 m. pabaigos vidutinis mokytojų atlygis turi pasiekti 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Socialdemokratai įspėja, kad dėl neadekvačių mokytojų krūvių ir algų, chaotiškos mokslo metų pradžios ir mažųjų mokyklų naikinimo švietimui „šviečiasi liūdna ateitis“.

„Iš pradžių sprendimai priimami, o po to skaičiuojama, ar mokyklos pajėgios visa tai įgyvendinti. Kyla grėsmė, kad miesteliuose nebeliks gimnazijų. Gilėja praraja tarp „elitinių“ ir „atsilikėlių“ mokyklų. Lėšos ugdymo reikmėms 2023 m. sumažintos daugiau nei tris kartus. Pedagogai migruoja į privačias mokyklas, kurioms finansavimo sistema tiesiog palankesnė. Vyksta šliaužianti švietimo privatizacija“, – įspėja socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Nuotoliniame susitikime ketvirtadienį 12 val. dalyvaus LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, pavaduotojos Erika Leiputė-Stundžienė, Lilija Bručkienė, Jurgita Kiškienė, atstovė viešiesiems ryšiams ir tarptautiniams projektams Danguolė Pilipavičienė, atstovas viešiesiems ryšiams Alius Avčininkas.

Susitikimo transliaciją galima stebėti čia.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą