Studijos - Karjera

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai įvertins kuriamą Tūkstantmečio mokyklų programą: kaip bus išleisti 210 mln. eurų?“

2021 m. birželio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Opozicinė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija ketvirtadienį rengia spaudos konferenciją, kurioje politikai, savivaldos atstovai ir ekspertai įvertins valdančiųjų siūlomus pokyčius švietimo sistemoje – Tūkstantmečio mokyklų programą.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Seimo Socialdemokratų frakcijos narė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ekspertė dr. Laima Galkutė, Pakruojo vicemeras Virginijus Kacilevičius.

Pasak spaudos konferenciją organizuojančios prof. dr. V. Targamadzės, Tūkstantmečio mokyklų programa yra vertinama prieštaringai, tad natūraliai kyla klausimas, ar siūlomi pokyčiai tėra pigūs politikų dividendai, ar tikras nerimas dėl bendrojo ugdymo mokyklų ateities.

„Kodėl „Tūkstantmečio mokyklų“ programa skirtingai vertinama ir interpretuojama? Nenorima pokyčių bendrojo ugdymo mokyklų sistemoje? Gal sumaištį kelia iniciatorių nesugebėjimas projektuoti pokyčių  švietime? Diskusijų stoka visuomenėje ir aiškių siekių įvardinimas, pačios programos aiškumas?“ – klausia prof. dr. V. Targamadzė.

Seimo narė pažymi, kad investicijos į bendrąjį ugdymą yra reikalingos ir visi sutinka, kad turi atsirasti nauji mokyklų modeliai.

„Tai yra XXI amžiaus imperatyvas. Tačiau šiai Tūkstantmečio mokyklų programai prašomi 210 mln. eurų turi būti tikslingai ir kryptingai panaudojami. Įvertinti ne tik galimi teigiami pokyčiai, bet ir rizikos, jų proaktyvus valdymas. Lieka neaišku, kodėl numatyta būtent 150 „Tūkstantmečio mokyklų“, pirmame etape – 80 proc. savivaldybių dalyvavimas, kokie atrankos kriterijai ir pan.“, – akcentuoja prof. dr. V. Targamadzė.

***

KUR: Seimo Spaudos konferencijų salė (II rūmai, 2 a.)

KADA: birželio 10 d. (ketvirtadienį) 9 val.

Spaudos konferencija „Tūkstantmečio mokyklų“ programa: pigūs politikų dividendai ar tikras nerimas dėl bendrojo ugdymo mokyklų ateities?“ bus transliuojama ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą