Gamta ir gyvūnai

Seimo Audito komitetas: žengti pirmieji žingsniai tobulinant priešgaisrinės saugos sistemą

2021 m. birželio 9 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Birželio 9 d. nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje Seimo Audito komitetas tęsė klausimo dėl priešgaisrinės saugos sistemos efektyvinimo svarstymą.

Vidaus reikalų ministerija komitetui pristatė gegužės mėnesį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento parengtas priešgaisrinės saugos užtikrinimo gaires, kurios dar bus tobulinamos ieškant geriausių sprendimų. Šiuo metu įvardijamos svarbiausios problemos: nepakankamas efektyvumas gaisrų kilimo rizikų valdyme; tobulintinas ir derintinas pajėgų tinklo klausimas; nepakankamas aprūpinimas reikiama pažangia technika ir priemonėmis; darbuotojų kvalifikacijos stoka; pagalbos skambučių priėmimo ir pajėgų valdymo trūkumai.

Komitetas atkreipė dėmesį, kad būtini sprendimai dėl valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir savivaldybių priešgaisrinių tarnybų atliekamų funkcijų ir valdymo. „Gerai, kad šie klausimai pradėti svarstyti, tačiau tai tik pirmas žingsnis – ateityje laukia dar daug svarbių sprendimų ir konstruktyvaus darbo, siekiant priešgaisrinės saugos sistemos modelio nustatymo“, – pabrėžė komiteto pirmininkas Zigmantas Balčytis.

Komiteto nariai aktyviai diskutavo priešgaisrinės sistemos finansavimo klausimais: vieningai sutariama, kad dėl įsisenėjusių problemų ir gerokai apleistos sistemos turi būti sprendžiami klausimai dėl finansavimo didinimo ir ieškoma papildomų finansavimo šaltinių reikiamai priešgaisrinei apsaugai užtikrinti.

Akivaizdu, kad pokyčiai priešgaisrinės apsaugos sistemoje įvykti per mėnesį negali, todėl komitetas tęs šio klausimo įgyvendinimo stebėseną ir parlamentinę kontrolę – Seimo rudens sesijoje prašys atsakingas institucijas pristatyti ne tik priimtus sprendimus dėl priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistemos modelio, bet ir apie kitus komiteto pavedimus: spręsti dėl bendrojo pagalbos centro pavaldumo, užtikrinti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento viešųjų pirkimų centralizavimą, siekti, kad būtų užtikrintas tinkamas savivaldybių priešgaisrinių tarnybų atliekamų funkcijų finansavimas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Audito komiteto pirmininkas Zigmantas Balčytis,

tel. (8 5) 239 6736, el. p. zigmantas.balcytis@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą