Sportas

Seimo krepšinio komanda varžysis dėl Baltijos Asamblėjos taurės

Gegužės 5–6 dienomis Seimo krepšinio komanda Daugpilyje (Latvijos Respublika) dalyvaus 15-ajame Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų narių krepšinio turnyre Baltijos Asamblėjos taurei laimėti.

Seimo krepšinio komandą sudaro Kasparas Adomaitis, Virgilijus Alekna, Andrius Bagdonas, Domas Griškevičius, Jonas Jarutis, Laurynas Kasčiūnas, Andrius Kupčinskas, Deividas Labanavičius, Andrius Mazuronis, Audrius Petrošius, Gintautas Paluckas.

„Šiam turnyrui ruošėmės intensyviai – turėjome ne tik treniruočių, bet ir draugiškas rungtynes su universitetais, na o praeitais metais iškovojome ir Baltijos Asamblėjos taurę. Simboliška, kad tai įvyko būtent Kaune, Lietuvos krepšinio širdyje, pasitinkant mūsų visų mylimos sporto šakos šimtmetį, kuriam šiais metais skiriame didžiulį dėmesį. Džiaugiuosi, kad mus prižiūri tikra krepšinio legenda – buvęs krepšininkas ir treneris, o dabar – kolega Seime Sergejus Jovaiša. Tokioms kovoms reikia profesionalų patarimų ir priežiūros. Viliuosi, kad su šia komanda pasieksime pergalės – tai bus dar vienas postūmis nesustoti, nes bendros pergalės įkvepia ir bendriems, dar didesniems tikslams, kuriuos galime įgyvendinti Lietuvos labui“, – teigė Seimo narys, Baltijos Asamblėjos viceprezidentas Andrius Kupčinskas.

Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis nusiteikęs pergalei nepaisant praeityje patirtos traumos: „Sausgyslė sugijo, bet pirštas liko kreivas. Tam, kad būtų ištiesintas, reikia chirurginės operacijos, kuriai aš nesiryžtu, bet žaisti ir dirbti tai netrukdo. Tikslas vienas ir vienintelis – išlaikyti praėjusiais metais iškovotas čempionų pozicijas.“

Pasak parlamentaro, komanda kartu treniruojasi kartą per savaitę, varžybų metu ir dažniau ir yra itin gerai susižaidusi.

„Susižaidusi kaip niekada. Ir neegzistuoja jokios politinės takoskyros – visų komandos narių vienintelė politinė programa – kuo geriau sužaisti ir, žinoma, nugalėti kolegas iš Latvijos ir Estijos. O dar turint savo gretose olimpinį čempioną… jis veikia kaip psichologinė spaudimo priemonė. Kai varžovai pamato V. Alekną su apranga jau išsigąsta. Jam praktiškai ir į aikštelę bėgti nereikia“, – juokiasi A. Mazuronis.

Seimo ekipos stipriąja puse jis įvardijo ir tai, kad šioje komandoje nėra vieno stipriai išreikšto lyderio: „Lyderis yra visa komanda. Bet kuriose varžybose bet kuris gali „iššauti“, pelnyti taškų. Ketvirtą kadenciją esu Seimo krepšinio komandoje. Buvo ir vieno lyderio komanda, ir dviejų, bet ši išskirtinė tuo, kad yra daug lyderių, ir kiekvienose varžybose vis kitas gali nustebinti.“

Rytoj, prieš prasidedant turnyrui, 9 val. įvyks Baltijos Asamblėjos Prezidiumo posėdis, kuriame dalyvaus Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas A. Kupčinskas.

11 val. Seimo krepšinio komanda susitiks su Estijos parlamentarais, 12 val. žais su latviais.

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą