Sportas

„Aistės-LSMU“ krepšininkės prieš sezoną pasitikrino sveikatą

Stipriausia Lietuvos moterų krepšinio komanda „Kauno Aistės-LSMU“ pradeda pasirengimą naujam sezonui.

Praėjęs sezonas Kauno komandai buvo ypač sėkmingas – LSMU krepšininkės tapo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėmis, taip pat puikiai pasirodė Baltijos lygos  varžybose, kuriose iškovojo sidabro medalius, laimėjo Karalienės taurę. Prieš sezoną visa komanda pateko į gydytojų rankas.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) ir Kauno klinikos jau antrus metus iš eilės atlieka nuodugnius krepšininkių sveikatos tyrimus – krūvio testą, vertina širdies ir kraujagyslių būklę, atlieka kraujo tyrimus.

„Tarp įvairių tyrimų atliekame ir širdies echoskopiją. Įvertiname, ar nėra „sportininko širdies“, ar krepšininkės gali toliau sportuoti, ar didelio fizinio krūvio metu joms negresia sveikatos nesklandumai“, – teigia Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Konsultacijų ir diagnostikos skyriaus profesorė Jurgita Plisienė.

Pasak profesorės, sportininkams yra svarbios ne tik intensyvios treniruotės, tinkamas fizinis pasiruošimas, tačiau ir išsamūs sveikatos tyrimai, medicininė priežiūra.

„Mūsų klubas labai vertina tokį LSMU požiūrį į sportininkes ir jų sveikatą. Tai – neabejotinas indėlis į klubo pergales“, – sako kubo direktorius Petras Aleksonis.

Šiemet klubo trenerių štabe įvyko tik vienas pasikeitimas. Ir toliau klube, jau šeštąjį sezoną, dirbs Rokas Kondratavičius, jo asistentas Simas Juraitis, kineziterapeutė Adelė Pakarklė. Fizinio rengimo trenere nuo šio sezono tapo  Guoda Marmaitė. Ji pakeitė į Tailandą išvykusį Petrą Poškų, kuris sulaukė gero pasiūlymo dirbti Tailando klube.

Iš praėjusio sezono čempioniškos komandos klube liko Kristina Masionytė, Karolina Kazočiūnaitė, Evelina Januševičiūtė, Klaudija Janionytė, Gabija Šegždaitė. Komandą papildė naujos žaidėjos Brigita Sinickaitė, Dovilė Lukšienė, Rasa Knyzaitė, Martyna Petrėnaitė, Ieva Bagdanavičienė, Goda Kuzminskytė, Martyna Čepaitė.

Šiuo metu klubas treniruojasi ir lauke, ir krepšinio salėje. Krepšininkės ruošiasi draugiškų rungtynių ciklui. Lietuvos čempionės naują sezoną pradės 5 dieną Baltijos lygos rungtynėmis  su Talino „Ulikool“ komanda.

Pranešimą paskelbė: Tautvydas Bulvičius, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą