Namai

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas sprendimą dėl finansavimo keliams didinimo perduoda Vyriausybei, ragina atsižvelgti į didėjančias pajamas iš susijusių mokesčių

Parlamentinis Biudžeto ir Finansų komitetas balsų dauguma nusprendė asociacijos „Lietuvos keliai“ siūlymą kitąmet keliams numatyti 217 mln. eurų didesnį finansavimą, kuriam anksčiau pritarė Seimo Ekonomikos bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetai, perduoti svarstyti Vyriausybei. Komiteto nariai Vyriausybę ragina atsižvelgti į tai, kad ateinančiais metais planuojama surinkti daugiau mokesčių iš degalų akcizo ir kelių vinječių.

Planuojama, kad kitąmet iš vinječių surenkama suma didės maždaug 37 mln. EUR, o valstybės pajamos iš degalų akcizo išaugs daugiau nei 100 mln. EUR.

„Tikimės, kad Vyriausybė, svarstydama kitų metų biudžetą, atsižvelgs į pagrindinio šiuo klausimu komiteto sprendimą ir valdančiosios koalicijos atstovų pateiktas objektyvias pajamų augimo aplinkybes“, – teigė asociacijos „Lietuvos keliai“ vadovas Šarūnas Frolenko.

Anot jo, visuomenė yra pavargusi dėl prastos Lietuvos kelių būklės, be to degraduojanti infrastruktūra temdo šalies regionų ekonominės ir socialinės raidos perspektyvas, apsunkina valstybės prisiimtų pavėžėjimo funkcijų užtikrinimą.

„Dėl šių priežasčių tikimės, Vyriausybė išgirs komiteto siūlymą svarstyti finansavimo keliams didinimą ne vien iš pajamų už kelių vinjetes, bet atsižvelgs ir planuojamą lėšų iš degalų akcizo augimą“, – pabrėžė Š. Frolenko.

Pranešimą paskelbė: Adelė Navickaitė, UAB ADVERUM

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą