Gamta ir gyvūnai

Seimas svarstys pataisas dėl Vienkartinio plastiko mažinimo direktyvos įgyvendinimo

2021 m. rugsėjo 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Seimas pradėjo svarstyti aplinkos ministro Simono Gentvilo pristatytus Atliekų tvarkymo, Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo, Aplinkos apsaugos įstatymų ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus (projektas Nr. XIVP-799), kurie padės šalyje sumažinti vienkartinių plastikinių gaminių ir leis užtikrinti, kad mūsų aplinkoje liktų vis mažiau netvaraus plastiko.

Teikiamomis įstatymų pataisomis būtų įtvirtintas draudimas teikti rinkai aerobiškai skaidaus plastiko ir dalies vienkartinių plastikinių gaminių (ausų krapštukų, stalo įrankių, lėkščių, šiaudelių, gėrimų maišiklių, iš išplėstojo polistireninio putplasčio pagamintų gėrimų indelių ir taros bei maisto taros). Pagal naujas nuostatas rinkai taip pat būtų draudžiama teikti pagal nustatytus reikalavimus nepaženklintų dalį vienkartinių plastikinių gaminių (higieninių paketų, drėgnųjų servetėlių, tabako gaminių su filtrais, gėrimų indelių).

Pataisomis numatoma aiškiai apibrėžti aerobiškai skaidaus plastiko ir vienkartinių plastikinių gaminių, taip pat žvejybos įrankių, kurių sudėtyje yra plastiko, gamintojų ir importuotojų teises bei pareigas.

Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais būtų nustatyta juridinių asmenų atsakomybė ir sankcijos už Atliekų tvarkymo įstatymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo projektuose nustatytų reikalavimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, šiomis teisės aktų pataisomis siekiama sumažinti dalies vienkartinių plastikinių gaminių, žvejybos įrankių, kurių sudėtyje yra plastiko, iš aerobiškai skaidaus plastiko pagamintų gaminių poveikį aplinkai ir skatinti perėjimą prie žiedinės ekonomikos, kuriant novatoriškus ir tvarius verslo modelius, gaminius bei medžiagas.

Po pristatymo už teisės aktų pakeitimus balsavo 108 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 4 parlamentarai. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti spalio 19 d.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą