Dėl policijos rengiamų reidų savaitgalio rytais dienraščių portaluose aptariami neblaivūs vairuotojai, tarp jų dažnai pasitaiko ir visuomenei gerai pažįstamų žmonių. Garsenybės piktinasi, kad policija tuo naudojasi savo reklamai. Gal tikrai viešindama nemalonius įvykius policija stengiasi pagerinti savo įvaizdį? Laidoje „Ginčas“, rodomoje trečiadienį 21.30 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją, bando atsakyti policijos atstovai ir nukentėjusieji.
TV laidų prodiuseris Saulius Jakutavičius sakė įtariantis, kad policija pardavinėja informaciją apie įstatymui nusižengusius žymius žmones: „Man reikėjo 15 teismų, kad byla pasibaigtų. Galutinis teismų verdiktas buvo toks, kad administracinė teisė yra nutraukiama ir kaltinimai nepagrįsti. Alkotesteris parodė beveik dvi promiles, tačiau ištyrus kraują alkoholio nebuvo rasta. Mano susidūrimas nutiko Palangoje, aš visiškai neslepiu, kad prie vairo sėdau išgėręs dvi taureles degtinės. Vyko reidas, pareigūnai užuodė kvapą ir prie manęs priėjo su alkotesteriu, ant kurio jau buvo uždėtas antgalis. Papūčiau ir labai nustebau pamatęs dvi promiles. Paprašiau pūsti antrą kartą, tačiau pareigūnai atsakė, kad instrukcijose tai nenumatyta. Mes nuvažiavome į ligoninę tam, kad duočiau kraujo. Kad įrodyčiau, jog kraujas tikrai mano, teko daryti DNR tyrimą. Per įvykį aplinkui žurnalistų nebuvo, tačiau po kelių dienų man paskambino kolegos ir pasakė, kad jau žino, jog buvau sustabdytas neblaivus. Todėl manau, kad policija šią informaciją pardavė. Apie mane rašė ir filmavo teismo posėdžius, nors sutikimo nedaviau. Aš už tai, kad policija darytų reidus, bet bendradarbiavimas su žiniasklaida nėra gerai. Policija žiniasklaidai parduoda piliečių konstitucines teises.“
Pasak ne kartą su policija susidūrusio politiko Roko Žilinsko, kai sustabdė jo automobilį, nuovadoje jau laukė ištisa spaudos konferencija: „Aš buvau sekamas policijos. Jie važiuodavo prisiklijavę prie mano mašinos galo. Kartą pasukau vairą tam, kad išvengčiau kanalizacijos dangčio, ir mane iškart sustabdė. Mano mašiną nutempė vilkiku, mane įsisodino į policijos mašiną, davė pūsti, rezultatas rodė nulį. Pūčiau tris kartus, nes jie negalėjo tuo patikėti. Paskui jie susitarė mane vežti į policijos komisariatą, kuriame jau laukė kameros, spaudos konferencija. Visa tai policija buvo suorganizavusi iš anksto.“
Žiniasklaidos teisės specialistė advokatė Liudvika Meškauskaitė savo ruožtu teigė, kad prie incidentų viešinimo labai prisideda patys pareigūnai: „Konstitucijoje nėra parašyta, kuri teisė svarbesnė – žinoti ar gerbti žmogaus privatumą. Reikia ieškoti balanso. Visuomenė turi teisę žinoti, bet tai dar nereiškia, kad galima pažeisti kito žmogaus privatumą. Informuoti apie pažeidimus galima ir be vaizdinės medžiagos. Jeigu tai pažemina žmogaus garbę ir orumą, griežtai draudžiama naudoti jo atvaizdą. Neteisėto viešinimo procesas vyksta bendrais veiksmais. Prie jų prisideda ir pareigūnai. Visuomenės informavimo priemonės visa tai viešina savo ruožtu, tačiau pagal bendradarbiavimo sutartį tokią informaciją joms suteikia pareigūnai.“
Laidoje taip pat dalyvavo viešųjų ryšių specialistas Linas Kontrimas, policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, žurnalistas Raigardas Musnickas, buvęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Pokalbių šou ,,Ginčas“ – trečiadieniais 21.30 val. per ,,Lietuvos ryto“ TV.