Technologijų naujienos

RRT skelbia preliminarius antrojo 5G aukciono rezultatus     

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 713–733 MHz ir 768–788 MHz radijo dažnių juostų naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus.

Jais tapo UAB „Bitė Lietuva“, už 2×5 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 3 000 000 Eur, „Telia Lietuva“, AB, už 2×10 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 23 000 000 Eur, ir UAB „Tele2“ už 2×5 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 3 900 000 Eur.

Naudojant šiuos radijo dažnius (kanalus) Lietuvos Respublikos teritorijoje bus diegiami naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklai ir teikiamos 5G elektroninių ryšių paslaugos.

„Pasiekėme 5G aukcionų Lietuvoje finišo liniją – nustatyti dar vieno aukciono laimėtojai, kurie įgis teisę naudoti radijo dažnius pažangiausioms mobiliojo ryšio paslaugoms teikti. Už šią teisę naudoti ribotą valstybės resursą – radijo dažnius – operatoriai į valstybės biudžetą sumokės 29 900 000 eurų ir jau artimiausiu metu Lietuvoje 5G ryšys atvers platesnes inovatyvių ir pažangių paslaugų teikimo  ne tik gyventojams, bet ir pramonės, verslo, viešajame sektoriuose galimybes. 700 MHz radijo dažnių juosta operatoriams ypač reikalinga siekiant 5G tinklais efektyviai padengti mažiau gyvenamas vietoves“, – sako RRT Tarybos narys Darius Kuliešius.

Aukciono laimėtojai privalės:

  • teikti elektroninių ryšių paslaugas, aprėpdami ne mažiau kaip 98 proc. Lietuvos Respublikos teritorijos;
  • teikti ne mažesnės kaip 30 Mb/s spartos elektroninių ryšių paslaugas 80 procentų Lietuvos Respublikoje esančių namų ūkių, valstybinės reikšmės magistraliniuose automobilių keliuose ir magistralinėse geležinkelio linijose;
  • ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo leidimo išdavimo dienos pradėti teikti komercines 5G ryšio paslaugas bent viename iš šių miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ar Panevėžyje, o iki 2023 m. gruodžio 31 d. pradėti teikti 5G ryšio paslaugas visuose penkiuose didžiausiuose Lietuvos Respublikos miestuose.

Visi aukciono dalyviai turi teisę pateikti pretenzijas dėl procedūros pažeidimų per 7 darbo dienas.

RRT priims galutinį sprendimą dėl aukciono laimėtojų  išnagrinėjusi gautas pretenzijas, o jų nesant – po 7 darbo dienų nuo preliminarių aukciono rezultatų paskelbimo.

Pranešimą paskelbė: Rasa Karalienė, LR ryšių reguliavimo tarnyba (RRT)

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą