Nekilnojamo turto vystymo kompanija REWO vietoje buvusios gamyklos Bukčiuose numato daugiabučių gyvenamųjų namų plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose 3,1 ha teritorijos konversijos metu planuojama pastatyti maždaug 515 butų ir apie 2.000 m2 komercinių patalpų, numatomos didelės investicijos į infrastruktūros ir poilsio erdvių tvarkymą.
„Kvartalas labai ramioje, gamtos apsuptoje vietoje. Iš vienos pusės Neris, iš kitos – Bukčių miško parkas. Todėl didelį dėmesį skiriame naujoms poilsio erdvėms tiek teritorijoje, tiek už jos ribų. Šios erdvės įsijungs į esamas ir bus prieinamos ne tik kvartalo gyventojams, bet rajono senbuviams, svečiams. Pavyzdžiui, naujas pasivaikščiojimo takas esamus Bukčių miško parko takus sujungs su Neries krantine. Ją, pagal bendruomenės poreikius ir Vilniaus savivaldybės sąlygas, taip pat sutvarkysime. Su projektu atsiras ir 600 m ilgio gatvės jungtis tarp Lazdynėlių ir Bukčių gatvių, kuri ženkliai pagerins viso rajono susisiekimą viešuoju ar asmeniniu transportu. Suplanuotos komercinės patalpos, kur įsikurs ikimokyklinė ugdymo įstaiga, maisto prekių parduotuvė, kitos kvartalui reikalingos paslaugos“, – teigė REWO vadovas Edvinas Malevskis.
Suplanuoti penki skirtingos architektūrinės išraiškos kvartalėliai. Anot projekto autoriaus „Cloud Architektai“ architekto Antano Dagelio, siekiant pratęsti jau susiformavusį užstatymą prie šiaurinės Bukčių gatvės pusės ir užtikrinti erdvės pojūtį, pasirinktas taškinis pastatų išdėstymas, o architektūrinius sprendimus padiktavo natūralus gamtinis karkasas, Bukčių miško parkas ir Neries upė – siekta išnaudoti supančios gamtos ramybę ir perkelti ją į būsimų šio kvartalo gyventojų kasdienybę. Automobilių parkavimas neužimant kiemų vietos numatytas virš 530 vnt. požeminėse parkavimo aikštelėse.
„Neįsivaizduojame, kad tokioje gamtos apsuptoje vietoje galėtų būti siūlomas ištisinės sienos užstatymo tipas, todėl specialiai smulkinome tūrius, stengėmės, kad jie kuo mažiau išsikištų iš šlaito ir nuosekliai žemėtų artėjant prie upės. Siekiant pilnos integracijos į gamtinę apsuptį, pastatų stogai projektuojami šlaitiniai, keičiantys kryptį bei smulkaus suskaidymo – norėjome, kad jie atkartotų miško medžių viršūnių virpesį“, – apie architektūrinę kvartalo idėją pasakojo jis.
„Gyventojai ir svečiai naujai sutvarkytą krantinę galės pasiekti apželdintu pažintiniu taku susijungiančiu su Bukčių miško parku, o pats kvartalas padės iki šiol išbarstytas nedideles pažintinių ir pėsčiųjų takų atkarpas apjungti į vieną visumą. Tuo tarpu pratęsta Bukčių gatvė leis viešajam transportui keliauti ratu ir palengvins susisiekimą su kitomis miesto dalimis, kas jau senokai numatyta miesto plėtros planuose“, – pridūrė architektas.
Projektiniai pasiūlymai parengti vadovaujantis 2007 m. patvirtintu detaliuoju planu. Viešas jų pristatymas numatytas artimiausiu metu. Su jais gyventojai netrukus galės susipažinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos puslapyje adresu www.vilnius.lt
Pranešimą paskelbė: Dominykas Jakštas, UAB „Fabula ir partneriai”