Studijos - Karjera

Renkantis medicinos krypties studijas, privalomas chemijos egzaminas

Vilniaus universitetas (VU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas susitarė dėl naujo konkursinio balo stojant į medicinos ir odontologijos programas sudarymo. Remiantis šiuo susitarimu planuojama, kad stojant į šias specialybes nuo 2023 m. bus skaičiuojamas matematikos ir chemijos egzaminų vidurkis, todėl valstybinis chemijos brandos egzaminas taps privalomas.

Pasak VU Medicinos fakulteto dekano prof. Algirdo Utkaus, toks sprendimas leistų moksleiviams geriau įsisavinti gamtos mokslų pagrindus ir pasiruošti studijoms universitete.

„Medicina yra sudėtingas mokslas ir įvairius dalykus jungianti studijų programa. Besirenkantys šias studijas turi būti pasiruošę, kad teks mokytis tokių dalykų kaip histologija, biochemija, mikrobiologija, genetika ir t. t. Nors šiuo metu medicinos studijų programoje chemijos paskaitų nėra, tačiau, siekiant suprasti visus procesus, tarkime, biochemijoje, studentui reikia turėti stiprų chemijos žinių pagrindą. Be sistemingai sukauptų ir įtvirtintų chemijos žinių studijos būtų itin sudėtingos, o gal netgi neįmanomos“, – sako prof. A. Utkus.

Iki šiol skaičiuojant konkursinį balą stojantiems į medicinos studijų programą chemijos egzaminas nebuvo privalomas. Ši informacija itin aktuali šiuo metu dešimtoje klasėje besimokantiems moksleiviams, taip pat vienuoliktokams ar dvyliktokams, į medicinos krypties studijas neįstojusiems pirmaisiais stojimo metais, ir kitiems perstoti planuojantiems moksleiviams.

Anot VU Medicinos fakulteto dekano, papildomas egzaminas moksleivių neturėtų apsunkinti, o tikslingai apsisprendusiems studijuoti mediciną dar ir padės įtvirtinti svarbiausias žinias prieš sudėtingas studijas.

„Nemanau, kad privalomas chemijos egzaminas gali pakeisti stojimo į mediciną tendencijas. Ir dabar didelė dalis mūsų studentų laiko šį egzaminą. Pasiruošimas studijoms prasideda jau devintoje ar dešimtoje klasėse, kai mokiniai renkasi dalykus, planuoja, kokius brandos egzaminus laikys. Taigi kuo anksčiau mokinys gaus informaciją, kokių žinių jam prireiks studijuojant, tuo geriau galės pasiruošti ne tik brandos egzaminams, bet ir studijoms“, – teigia prof. A. Utkus.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą