Namai

Rekuperatoriai – prabanga ar butinybė?

Šiuolaikiniai dvigubo stiklo langai mūsų butus ir namus padarė itin sandarius. Kitaip tariant, mes pradėjome gyventi nevėdinamose betoninėse dėžėse. Dėl oro mainų trūkumo pablogėjo oro kokybė, sumažėjo žmonių koncentracija ir dėmesys, atsirado galvos skausmai ir kvėpavimo problemos. Metalinės durys ir plastikiniai langai apsaugojo mus nuo skersvėjų ir įsilaužėlių, tačiau visiškai atėmė iš mūsų taip reikalingą gryną orą. Tinkamos vėdinimo sistemos trūkumas turi įtakos sveikatai, darbingumui, padidėja dulkių susidarymas. Tad svarbiausiarekomendacija gerai sveikatai yra kambario vėdinimas.

Nepaisant šiuolaikinių pastatųsandarumo, grynas oras į patalpą gali patekti tik ją vėdinant, todėl reikia periodiškai atidaryti langus. Žiemą tai nepatogu, nes prarandate šilumą, o kambaryje susidaro skersvėjis. Jei patalpa nevėdinama, ant langų susidarys kondensatas, kampuose kaupsis drėgmės perteklius, dėl kurio atsiras pelėsis.

Šviežio oro trūkumą išgelbėja vėdinimo įrenginys, kurio užduotis yra ne tik tiekti gryną orą iš išorės, bet ir išvalyti jį nuo visų priemaišų, šildyti arba atvėsinti orą iki tam tikros temperatūros.Tai ne prabanga, tai būtinybė.

Rekupertorių galima montuoti tiek balkone, tiek koridoriuje, svarbu iš anksto numatyti angą išorinėje sienoje, iš kurios bus paimtas grynas oras. Jie parduodami specializuotose parduotuvėse, kur gausite išsamią konsultaciją, kaip tai geriausiai atlikti. Vėdinimo įrenginio veikimo principas grindžiamas taip: per ventiliatorius oras tiekiamas į įrenginį, kur jis valomas ir, jei reikia, šildomas. Paruoštas oras patenka į ortakių tinklą, kuris paprastai montuojamas arti lubų, ir tiekiamas į kambarį per groteles. Norint sukurti patrauklų kambario interjerą, ortakius galima paslėpti po gipso kartono plokštėmis arba pakabinamose lubose. Ši vėdinimo sistema gali veikti ištisus metus, o automatikos sistemos leidžia nustatyti jo veikimo ir išjungimo laiką.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą