Mada

Reikliems vartotojams – gaminiai iš alpakos vilnos

Šiandieniniai pažengę vartotojai atsižvelgdami į klimato kaitą ir vartojimo daromą žalą aplinkai, vis dažniau ieško aukštos kokybės ir aplinkai draugiškų produktų, pagamintų iš natūraliai atsinaujinančių išteklių. Vienas iš sprendimų, padedantis patenkinti šį poreikį yra gaminiai iš alpakų vilnos.

Alpakų vilna yra naudojama ir apdorojama jau tūkstančius metų. Seniausiais laikais dėl savo ilgaamžiškumo ir kokybės ši vilna buvo laikyta prabangos preke ir net lyginama su kašmyru. Būtent dėl šios priežasties alpakų vilna būdavo naudojama tik kilmingųjų drabužiams siūti, kurie šeimose būdavo perduodami ir paveldimi iš kartos į kartą.

Alpakos vilna išgaunama nepadarant absoliučiai jokios žalos gyvūnams. Vilna nuo gyvūnų yra kerpama pasitelkus specialią techniką, padedančią užkirsti kelią bet kokiai galimai žalai. Vilnos kirpimas dažniausiai vykdomas kas 18 mėnesių. Kiekvieno kirpimo metu išgaunama nuo 1,5 iki 3 kilogramų vilnos.

Lyginant su tradicine vilna, alpakos vilna savyje neturi alergenų, todėl ją drąsiai gali nešioti ir įprastai vilnai alergiški žmonės, ji nekutena ir nedirgina odos, nekelia niežulio. Alpakų vilna taip pat yra bene tris kartus lengvesnė už tradicinę vilną, tačiau nenusileidžia pastarajai šiluminėmis savybėmis, ilgaamžiškumu ir kokybe. Be to, gaminiai iš alpakų vilnos yra dar ir kur kas švelnesni.

Panaudojus šią vilną galima sukurti įvairiausių spalvų drabužius, nes alpakų vilna lengvai priima ir įsisavina tekstilinius dažus. Kita vertus, pati vilna natūraliai turi šimtus atspalvių, tai padeda kurti unikalius vienetinius gaminius. Dar vienas puikus pliusas yra tai, kad drabužiai numegzti iš alpakų vilnos ypač tinka dažnai keliaujantiems žmonėms – dėl sudėtyje esančių specialių savybių, alpakų vilnos drabužiai yra atsparūs lamdymuisi, todėl visada išlaiko gerą formą.

Alpakų vilnos drabužiai yra itin mėgstami tiek žiemos, tiek vasaros metu, kadangi padeda palaikyti idealią kūno temperatūrą visų sezonų metu. Dėvint alpakų vilnos drabužius oda kvėpuoja ir neprakaituoja, užtikrina absoliutų komfortą. Svarbu ir tai, kad gaminiai iš alpakų vilnos yra itin paprastai ir lengva skalbiami, ant šios vilnos ilgai nesilaiko dėmės, todėl produktais itin paprasta rūpintis ir palaikyti jų gerą išvaizdą.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą