Mada,  Meilė

Įdomi sužadėtuvių žiedų istorija: 10 faktų, kurių dar negirdėjote

Sužadėtuvių žiedas yra gerokai daugiau nei tik dar vienas papuošalas. Šis spindintis įsipareigojimo simbolis yra toks įkvepiantis ir turintis tokią didelę svarbą, kad apie jį verta pakalbėti kur kas plačiau.

  1. Sužadėtuvių žiedų ištakos. Manoma, kad sužadėtuvių žiedų koncepcija susiformavo senovės Egipte, kur žiedo forma simbolizavo amžinybę.
  2. „Vena amoris“. Ar žinote, kodėl sužadėtuvių žiedas yra mūvimas ant bevardžio piršto? Labai ilgą laiką žmonės tikėjo, kad jame yra vena, kuri susijungia tiesiai su širdimi, todėl ją vadino „vena amoris“ arba „meilės vena“.
  3. Du sužadėtuvių žiedai. Senovės Romoje moterims paprastai būdavo dovanojami du sužadėtuvių žiedai – geležinis žiedas būdavo mūvimas kasdienybėje, o auksinį sužadėtuvių žiedą moterys mūvėdavo už savo namų ribų tam, kad sužavėtų aplinkinius.
  4. Auksiniai sužadėtuvių žiedai. IX a. Popiežius Nikolas I paskelbė, kad sužadėtuvės bus pripažįstamos oficialiomis tik tuo atveju, jei būsimai nuotakai bus padovanojamas auksinis sužadėtuvių žiedas, tokiu būdu parodant būsimo vyro finansinį įsipareigojimą savo išrinktajai.
  5. Pirmasis sužadėtuvių žiedas su deimantu. Pirmasis istoriniuose šaltiniuose randamas įrodymas apie sužadėtuvių žiedą su deimantu mena 1477 m. Jį Burgundijos kunigaikštytei Marijai įteikė Šventosios Romos imperijos imperatorius Maksimilijonas I. Šiame sužadėtuvių žiede deimantai buvo išdėstyti taip, kad suformuotų raidę „M“.
  6. Sužadėtuvių žiedai Anglijoje. Šekspyro poemose yra labai daug užuominų apie sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus. Tuo laikotarpiu Anglijoje poros labai dažnai apsikeisdavo žiedais, kurie būdavo pagaminti iš sidabro arba aukso, o jų viduje būdavo išgraviruojama meilės žinutė.
  7. „Toi et moi“. Ankstyvaisiais moderniaisiais laikais ypatingai populiariu sužadėtuvių žiedu tapo žiedas, kurį Napoleonas įteikė savo pirmajai būsimai žmonai Žozefinai Bogarnje. Šis žiedas buvo pavadintas „toi et moi“, kas išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „aš ir tu“. Jame vienas šalia kito buvo inkrustuoti du kriaušės formos brangakmeniai – deimantas ir safyras.
  8. Sužadėtuvių žiedai Viktorijos eroje. Viktorijos eroje sužadėtuvių žiedai buvo labai įmantrūs ir prabangūs. Be to, juose dažnai būdavo galima matyti ir įvairius romantiškus motyvus, tokius kaip širdys, lankai, gėlės ar netgi gyvatės. Nors iš pirmo žvilgsnio gyvačių motyvai šiuolaikiniame kontekste gali pasirodyti pakankamai neįprasti, jie simbolizavo atsistatymą, gijimą, atgimimą ir buvo naudojami kaip amžinybės simbolis. Karalienės Viktorijos sužadėtuvių žiedas buvo gyvatė su smaragdinėmis akimis.
  9. „Deimantai yra amžini“. 1947 m. po to, kai Didžioji depresija labai reikšmingai paveikė deimantų pardavimus, tarptautinė korporacija, užsiimanti deimantų gavyba, pirkimu, pardavimu ir apdirbimu, „De Beers“ sugalvojo šiandien jau klasika tapusį reklaminį šūkį – „Deimantai yra amžini“. Ir būtent ši reklama tapo viena iš pačių geriausių. Tai labai puikiai liudija faktas, jog iki šiol sužadėtuvių žiedai su deimantais yra patys populiariausi pasirinkimai.
  10. Pirkėjų įpročiai. Kadangi sužadėtuvių žiedai žmonėms turi ypatingai didelę reikšmę ir svarbą, pakankamai daug žmonių sužadėtuvių žiedus yra linkę rinktis su pardavėjais susitikdami akis į akį. Tokiu būdu pirkėjai gali ne tik įvertinti sužadėtuvių žiedų pasiūlą, tačiau taip pat ir juos pasimatuoti, kartu užduodant aktualius klausimus, galinčius nulemti jų galutinį sprendimą. Kita vertus, šiomis dienomis taip pat pastebima, kad nemaža dalis pirkėjų pirmiausia sužadėtuvių žiedus peržiūrėti internetinėse parduotuvėse, o atradę juos dominančius sužadėtuvių žiedų modelius vyksta į fizines parduotuves, kuriose juos pamato savo akimis ir pasimatuoja.

Jei norite apie sužadėtuvių žiedus sužinoti daugiau įdomios informacijos – spauskite čia.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą