Studijos - Karjera

QS reitinguose KTU pagerino penkis iš šešių kriterijų

Jau tradicija tampa kasmet vasaros pradžioje skelbiamas didžiausias pasaulio aukštųjų mokyklų reitingas „QS World University Rankings“. Tūkstančio geriausių pasaulyje universitetų gretose įsitvirtinęs KTU, pagerino beveik visus savo rodiklius.

„QS World University Rankings“ universitetus reitinguoja pagal šešis kriterijus: reputacija tarp akademinių partnerių („Academic reputation“), reputacija tarp darbdavių („Employer reputation“), studentų ir dėstytojų santykis („Faculty student“), citavimų ir akademinio personalo skaičiaus santykis („Citations per faculty“), užsienio akademinio personalo skaičius („International faculty“), užsienio studentų skaičius („International students“).

Šiais metais Kauno technologijos universitetui (KTU) pavyko pagerinti penkis iš šešių reitingo kriterijų.

Daugiausiai, t.y. 18% lyginant su praėjusiais metais, kilo citavimų ir akademinio personalo skaičiaus santykis. Kiek daugiau nei 10% taip pat pakilo užsienio studentų skaičių vertinantis kriterijus. Būtent šie du kriterijai universitete nuosekliai gerėja jau trečius metus iš eilės.

Naujausi reitingo duomenys rodo, kad šiemet taip pat pavyko pagerinti reputacijos tarp darbdavių ir tarp akademinių partnerių kriterijų įverčius. Vertinant KTU pozicijas šiuose kriterijuose atskirai, universitetas patenka į 501+ kategoriją.

Nors šiais metais bendras universiteto įvertinimas balais yra lygiai toks pats, kaip ir praėjusiais, o kasmetinis ir itin aktyvus naujų, didelių Europos ir Azijos universitetų įsitraukimas į reitingą nulėmė tai, kad šiemet bendroji KTU reitingo pozicija šiek tiek susilpnėjo.

„Nors šiemet daugelio atskirų reitingų kriterijų įvertinimas kilo, turime pripažinti, kad mūsų turimo pagreičio taip greitai besikeičiančiai aplinkai jau nebepakanka. Pasaulis šiandien – itin dinamiškas, tad universitetai, ypač didesnėse, įvairiais ištekliais turtingose užsienio šalyse taip pat keičiasi labai greitai. Į reitingus kasmet priimama kelios dešimtys naujų universitetų ir mažiausiai 10% jų iš karto įsitvirtina pirmojo 700-tuko pozicijose. Taigi, visi suprantame, kad jei norime atkakliai konkuruoti su stipriausiais pasaulyje, mūsų pokyčiai taip pat turi būti kur kas spartesni,“ apie universiteto patekimą į 801-1000 pozicijų intervalą sako KTU Veiklos valdymo departamento direktorė Lolita Jurkšienė.

„QS World University Rankings“ yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas, rengiamas nuo 2004 metų. KTU jame dalyvauja jau 6 metus, nuo 2014 metų.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą