Laisvalaikis

Pristatomi komiksai apie Vilniaus Gaoną ir štetlus

Žydų kultūros paveldo kelio asociacija bendradarbiaudama su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centru pristato dviejų komiksų seriją, skirtą Lietuvos žydų istorijos ir paveldo pažinimui. Komiksai apie štetlus ir Vilniaus Gaoną leis ne tik atraktyviai susipažinti su kertinėmis Lietuvos žydų istorijos dalimis, bet ir bus puiki priemonė edukacijai, ypač supažindinant jaunimą su šalies žydų istorijos siužetais. 

Komiksas apie štetlus vaizdžiai atskleis kaip susiformavo miesteliai, kuriuose ženklią gyventojų dalį sudarė žydai, kokią reikšmę jie turėjo Lietuvos istorijoje. Juose sužinosite kokia kasdienybė vyravo šiuose miesteliuose, ar visiems ji patikdavo, pamatysite, kaip atrodė tipinis štetlas. 

Komiksas apie Vilniaus Gaoną leis susipažinti su iškiliausiu Lietuvos žydų mąstytoju gyvenusiu XVIII-ajame amžiuje. Perskaitę šį komiksą sužinosite kokius tekstus ir mokslus studijavo Vilniaus Gaonas, kiek laiko jis skirdavo darbui ir kiek jo likdavo miegui, kokios legendos supa šį garsų mokslininką.

Komiksai buvo pristatyti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuotame renginyje, skirtame mokytojams. Renginio metu komiksų autorė Miglė Anušauskaitė pažymėjo, kad komiksai leidžia nesuprimityvinant žydų istorijos pasakojimo pristatyti jį platesnei auditorijai. Kūrėja Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos iniciatyva dar 2019 m. buvo parengusi pirmąjį komiksą žydų istorijos Lietuvoje tema, kuriame pristatomos sinagogos ir per jas pasakojami žydų kultūros siužetai. 

Visi norintieji įsigyti naujuosius komiksus apie Vilniaus Gaoną ir štetlus gali tai padaryti apsilankę puslapyje www.jewish-heritage-lithuania.org ir užpildę užklausos formą. Artimiausiu metu vartotojų patogumo dėlei bus įdiegta elektroninė parduotuvė komiksų įsigijimui. Ateityje numatoma plėsti ir pasiūlyti daugiau Lietuvos žydų istoriją ir kultūrą pristatančių produktų, suvenyrų.

Žydų kultūros paveldo kelio asociacija yra Lietuvos savivaldybes ir kitas organizacijas vienijanti asociacija, kurios tikslas aktualizuoti ir pristatyti žydų kultūros paveldą Lietuvoje, siekiant paskatinti tiek vietinį, tiek atvykstamąjį turizmą.

Pranešimą paskelbė: Darius Sakalauskas, Žydų kultūros paveldo kelio asociacija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą