Automobiliai

Priežastys, kodėl neturėtumėte žieminių padangų naudoti ne sezono metu

Žieminės padangos – saugiausias variantas žiemos metu. Visgi, kad ir kaip būtų gaila, kai kurie vairuotojai renkasi žiemines padangas ne tik žiemos metu, bet ir vasaros. Na, o tai nėra saugus variantas. Nors žieminių padangų naudoti vasaros metu nedraudžia kelių eismo taisyklės, galima pastebėti, kad tai nėra nei saugus, nei patogus variantas. Dėl to atsakingi vairuotojai, kurie renkasi sezonines padangas, turėtų jas keisti kas pusę metų. Žieminės padangos nėra tinkamos vasaros metu dėl šių priežasčių:

Greičiau susidėvi

Pagrindinė priežastis, kodėl žieminių padangų neturėtumėte naudoti vasaros metu – gretas susidėvėjimas. Kadangi žieminės padangos nėra pritaikytos šiltiems orams ar įkaitusiams keliams, turėtumėte suvokti, jog žieminės padangos kur kas greičiau susidėvės. Gali būti, jog saulės išvargintoms padangoms teks didelis krūvis, todėl jos žiemos metu jau bus nebe kokybiškos.

Nėra saugu

Nors kelių eismo taisyklės nedraudžia vasaros metu naudoti žieminių padangų, tenka pripažinti, kad žieminės padangos nėra saugus variantas vasaros metu. Deja, bet žieminės padangos nėra pritaikytos nei įkaitusiems keliams, nei šilumai. Dėl to šios padangos ne tik greičiau susidėvi, bet ir gali kelti nesaugumą jums bei aplinkiniams. Jeigu norite, kad kelionė būtų saugi, tuomet vasaros metu rinkitės vasarines arba universalias padangas. Na, o žiemines palikite šaltajam laikotarpiui.

Nepatogu

Dar viena priežastis – nepatogumas. Kiekvienas vairuotojas supranta, kad nuo padangų priklauso, ar kelionė bus patogi, ar ne. Jeigu kelionės metu pastebėjote, kad automobilis važiuoja ne taip, kaip įprastai, gali būti, kad to priežastis – netinkamos keliui padangos. Ką daryti tokiu atveju? Keisti žiemines padangas į vasarines. Deja, bet žieminės padangos nėra idealus pasirinkimas vasaros metu.

Gali kilti nesklandumų su draudimu

Nors tai pasitaiko retai, kai kurie pastebi, jog autoįvykio metu gali kilti problemų su draudimu, jeigu vasaros metu buvo naudojamos žieminės padangos. Nors tokios situacijos pasitaiko retai, kadangi kelių eismo taisyklės nedraudžia vasaros metu važiuoti žieminėmis padangomis, kai kurie teigia, kad gali kitli tokia situacija.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą