Automobiliai

Dažniausi pavarų dėžės gedimai

mūsų turimos patirties galime pasakyti, jog dauguma vairuotojų ne visai tiksliai arba išvis nesupranta kokiu principu veikia mechaninė pavarų dėžė. Todėl dažnai nežino kaip reikia ją tinkamai prižiūrėti, kad ji tarnautų kuo ilgiau, tiksliai ir nepavestų kelyje, o sugedus, pavarų dėžės gedimai būti minimalūs.

Nudaužti pavarų dėžės veleno krumpliaračiai

Pavarų dėžės krumpliaračiai nudužta staiga, nėra būtina važiuoti ilgai. Dažna to priežastis yra ekstremalus važiavimas arba ilgas ir greitas važiavimas žema pavara, ar patekusios kitų pavarų dėžės detalių atplaišos.  Atkreipiame dėmesį, kad kitų pavarų dėžėje tikrai nėra laisvų detalių, kurios veikiant pavarų dėžei gali judėti nuo vieno galo į kitą. Šios detalės ar kitos atplaišos atsiranda nuo netinkamos mechaninės pavarų dėžės priežiūros. T. y. automobilio savininkas kuris laikas girdėjo neįprastus garsus, tačiau nesustojo, o važiavo toliau. Dažniausiai pasitaikanti situacija, jog pavarų dėžėje nebuvo tepalo ar tepalo lygis buvo gerokai mažesnis nei reikalingas minimalus, todėl ypatingai greitai dilo guoliai. Guoliams sudilus, jie pabiro į didelius gabalus – vėliau jau sekundžių reikalas, o galimas pasekmių pavyzdys pateiktas iliustracijoje dešinėjė.

Pavarų dėžės magnetas

Svarbu paminėti, kad ne visos detalių liekanos kelia didelį pavojų mechaninei pavarų dėžei. Pavarų dėžės viduje vyksta nuolatinis procesas- dalys tarpusavyje sukasi ir juda. Todėl natūralu, kad dėl didelės trinties atsiranda dilimas ir dilimo – dėvėjimosi produktai. Šiuo atveju smulkios metalo dalelės, kurios nereikalauja pavarų dėžių remonto. Tačiau didelės nudaužtos detalės ne visada surenkamos viduje esančiu magnetu, nors ir prikibusios prie magneto, gali sukelti rimtus pavarų dėžės gedimus ir netgi nepataisomą žąlą.

Pavarų dėžės guoliai

Guoliai sugadinami dėl kelių priežasčių. Pirma, kai tepalo lygis nepakankamas, dėl trinties šratų paviršiuje atsiranda duotutės, o po kiek laiko šratai subyra. Kita priežastis, ant šratų paviršiaus patenka stambesnės atplaišos nuo kitų detalių. Tokiu būdu susidaro grandininė reakcija ir sugadinamos kelios detalės ar net visa pavarų dėžė. Grįžtame prie to, kad pavarų dėžės gedimai gali būti atitolinami, jeigu laiku keičiamas pavarų dėžės tepalas. Todėl išgirdus įtartinus garsus, užėsius rekomenduojame kreiptis į www.pavarudezes.lt.

Pavarų dėžės keitimas

Kodėl naujos pavarų dėžės paiešką geriau patikėti mums? Nes mes žinome problemines pavarų dėžės vietas, todėl jau vietoje, prieš pirkdami preliminariai  galime nustatyti jos būklę. Tokiu būdu klientas mažiau rizikuoja, kad įsigis tokią pačią – sugedusią pavarų dėžę. Kodėl apskritai kalbama apie mechaninės pavarų dėžės keitimą, jeigu galima tiesiog suremontuoti. Šiuo atveju yra vienas

Kada pavarų dėžės remontas apsimoka?

Pavarų dėžę remontuoti apsimoka ir visais atvejai rekomenduotina, jeigu jos remontas kainuoja pigiau nei pavarų dėžės keitimas. Yra tikrai daug automobilių modelių, kurių pavarų dėžes remontuoti apsimoka dėl nedidelių detalių kainų ir palyginti nerimtų gedimų. Tačiau yra ir tokių pavarų dėžių, kurios pasižymi tam tikrais tik joms būdingais gedimais ir jokiais kitais, bet kurių remontuoti tiesiog neapsimoka, nes detalių kainos yra labai didelės. Tuo tarpu nupirkus tokią pačia dėvėtą mechaninę pavarų dėžę ir pakeitus jautriausius guolius bei tepalus galima labai stipriai sutaupyti ir dar ilgai važiuoti nesibaiminant problemų ateityje.

Transmisijos perdarymas ar pavarų dėžės keitimas?

Pasitaiko atvejų, kad sugedus automobilio automatinei pavarų dėžei jos remontas gali kainuoti beveik pusę automobilio kainos. Akivaizdu, kad toks remontas yra labai neproporcingai brangus. Todėl esant galimybei, perdarome transmisiją iš automatinės į mechaninę. (Transmisijos perdarymas galimas tam tikriems automobiliams ir jų modeliams, tikslesnės informacijos teiraukitės). Kodėl tai naudinga? Jeigu automobilis yra skirtas išskirtinai darbui, juo nuvažiuojami tikrai dideli atstumai, mechaninė pavarų dėžė yra ilgaamžiškesne, jos eksploatacija kainuoja žymiai mažiau.  Tačiau kiekvienu konkrečiu atveju būtina pagalvoti ar pavarų dėžių keitimas jums naudingas. Tokiomis paslaugomis dažniausiai naudojasi klientai, kurie nuvažiuoja didelius atstumus.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą