Automobiliai

Daugybė patarimų, kaip prailginti savo automobilio tarnavimo laiką

Jeigu savo automobilį eksploatuojate kiekvieną dieną, jis neabejotinai tampa nuo jūsų gyvenimo neatsiejamu pagalbininku, kuris suteikia jums didžiulį patogumą. Tačiau norint, kad automobilis tarnautų nepriekaištingai ir ilgai, naudinga žinoti keletą automobilio tarnavimo laiką prailginančių patarimų.

Vairuokite atsakingai

Vienas iš svarbiausių ir pagrindinių veiksnių, kuris nulemia automobilio tarnavimo laiką, yra atsakingas vairavimas. Todėl nepamirškite kelių svarbių dalykų.

  • „Nekankinkite“ automobilio variklio vos tik pradėję važiuoti. Taip galite labai greitai sutrumpinti variklio tarnavimo laiką, ypač, jei lauke yra šalta. Leiskite varikliui įkaisti palengva ir greitį didinkite iš lėto. Variklis labiausiai dėvisi per pirmąsias 10-20 važiavimo minučių, todėl elkitės atsargiai ir atsakingai.
  • Venkite važiuoti labai dideliu greičiu ir greitai spausti greičio pedalą. Tokie vairavimo įpročiai paspartins vizitą pas automechanikus. Šį patarimą ypač svarbu prisiminti, kai lauke labai karšta arba labai šalta.
  • Atsargus vairavimas prailgins jūsų automobilio padangų tarnavimo laiką. Greičio limitai yra nurodyti ne be priežasties – jie ne tik apsaugo jus ir kitus eismo dalyvius, tačiau taip pat padeda išsaugoti ir geresnę jūsų automobilio padangų būklę. Venkite greitai pajudėti iš vietos, staigiai stabdyti ar atlikti labai greitus posūkius. Turėtumėte vengti ir duobių ar kitų pašalinių objektų, kurie dažnai pasitaiko kelyje. Ir, žinoma, niekuomet „nesvilinkite“ automobilio padangų gumos.
  • Savo keliones automobiliu planuokite iš anksto. Labai trumpos ir dažnos kelionės automobiliu gali pagreitinti automobilio nusidėvėjimą, jau nekalbant apie didesnę aplinkos taršą. Todėl verta iš anksto planuoti savo keliones ir vienos kelionės metu pasistengti nuveikti kuo daugiau darbų.

Pilkite tik kokybiškus degalus

Automobilio degalai turi būti kokybiški ir perkami patikimose degalinėse. Vien dėl žemesnės degalų kainos jūs tikrai neturėtumėte rizikuoti savo automobilio technine būkle ir jo tarnavimo laiku. Be to, kokybiški degalai prisideda ir prie sklandesnio transporto priemonės eksploatavimo.

Pasirinkite tinkamą draudimą

Nepaisant to, kokie atsargūs ir atsakingi kelyje būsite, niekuomet negalite būti tikri, kas jūsų laukia vairuojant ir su kokiais sunkumais gali tekti susidurti. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą draudimo bendrovę ir optimalų automobilio draudimo pasiūlymą, užtikrinantį, kad autoįvykio atveju jūsų automobilis bus remontuojamas patikimame autoservise, turinčiame ne tik labai didelę patirtį, bet ir naudojančiame originalias bei kokybiškas autodetales, kurios tiesiogiai prisideda prie ilgesnio automobilio tarnavimo laiko.

Sekite automobilio kuro sąnaudas

Nors kai kam automobilio kuro sąnaudų fiksavimas gali atrodyti kaip perdėtai smulkmeniškas darbas, vis dėlto, jis gali padėti jums laiku užkirsti kelią rimtesniems transporto priemonės gedimams. Kaskart pilnai pripildę savo automobilio baką kuru, užsirašykite nuvažiuotus kilometrus. Jei pastebėsite, kad su tuo pačiu degalų kiekiu ėmėte nuvažiuoti trumpesnį atstumą nei įprastai, tai gali būti ženklas, kad kažkas nutiko jūsų automobiliui.

Pasirūpinkite automobiliu, jei neplanuojate juo naudotis

Jei ilgesnį laiką neplanuojate naudotis savo transporto priemone, pasistenkite imtis visų priemonių, kad apsaugotumėte ją nuo papildomų pažeidimų.

  • Pripildykite pilną degalų baką, kad išvengtumėte kondensato susidarymo degalų bake. Įpilkite degalų stabilizatoriaus ir šiek tiek pavažiuokite automobiliu, kad jis patektų ant variklio dalių.
  • Nuplaukite ir nuvaškuokite automobilį, tokiu būdu apsaugodami jo išorę.
  • Atjunkite ir išimkite automobilio akumuliatorių, kad jis neišsikrautų. Prijunkite akumuliatorių prie spiralinio įkroviklio, kad jis visada būtų pilnai įkrautas.
  • Jei turite garažą, automobilį laikykite jame. Jei garažo neturite, tuomet automobiliui pasirinkite vietą, kuri yra šešėlyje. Tai apsaugos nuo automobilio interjero pažeidimo, kurį sukeltų ultravioletiniai saulės spinduliai ir karštis.

Susidėvėjusias detales keiskite kokybiškomis autodetalėmis

Kad ir kaip kruopščiai prižiūrėsite savo transporto priemonę, reguliariai ją eksploatuodami anksčiau ar vėliau susidursite su būtinybe pakeisti susidėvėjusias autodetales naujomis. Tokiais atvejais verčiau rinktis kokybiškas ir originalias pakaitines autodetales. Taip prailginsite automobilio tarnavimo laiką ir sklandesnį jo eksploatavimą nei tuo atveju, jei pasirinksite naudotas autodetales.

Reguliariai valykite savo automobilio vidų

Prižiūrėdami savo transporto priemonės išorę, nepamirškite ir salono, pasitelkdami vakuuminį dulkių siurblį ir automobilio interjero valymui skirtas chemines priemones. Tokiu būdu užtikrinsite ilgesnį interjero tarnavimo laiką, sukursite didesnį jaukumą ir komfortą.

Automobilio tarnavimo laiką prailginančių priemonių yra dar ne viena, tad, jei siekiate, kad jūsų transporto priemonė veiktų nepriekaištingai, skirkite jai pakankamai dėmesio, laiko ir pastangų.

One Comment

Parašykite komentarą