Gamta ir gyvūnai

Prezidentas vyks į Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją Jungtiniuose Arabų Emyratuose

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda gruodžio 1–2 dienomis dalyvaus Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijos (COP28) pasaulio vadovų susitikime Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Į COP28 susirinks Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos (UNFCCC) šalių vadovai. 

Šių metų klimato kaitos konferencijos prioritetai yra energetikos pertvarkos spartinimas, kovos su klimato kaita finansavimo nustatymas, klimato srities veiksmų nukreipimui į gamtą, žmones, gyvenimą ir pragyvenimo šaltinius.

Prezidentas skaitys nacionalinį pranešimą plenarinėje COP28 sesijoje, kuriame pasaulio vadovus ragins aktyviais veiksmais ir įsipareigojimais prisidėti prie klimato kaitos stabdymo ir pabrėš tvirtą Lietuvos įsipareigojimą šioje srityje, taip pat ambicingus mūsų šalies tikslus žaliosios ekonomikos, energetikos ir neutralumo klimatui srityse. 

COP28 paraštėse numatyti Prezidento dvišaliai susitikimai su kitų valstybių vadovais. Šalies vadovas taip pat susitiks su Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvenančiais lietuviais.

Pranešimą paskelbė: Sofija Armoškaitė-Godliauskienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą