Gamta ir gyvūnai

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl profesoriaus R. Pakalnio mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl profesoriaus, miškininko, aplinkosaugininko ir paveldosaugininko, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Romo Pakalnio mirties.

Pasak Prezidento, Lietuva neteko ryškios asmenybės, kuri visu savo gyvenimu paliudijo ištikimybę šalies gamtos, jos kultūrinio ir nekilnojamojo paveldo apsaugai, žmogaus, kuris įkūnijo esminius lietuviškojo identiteto bruožus.

Dar sovietmečiu R. Pakalnis aktyviai ėmėsi žygių už žalią Lietuvą, dalyvavo ekologiniame judėjime, be kita ko, kovodamas prieš Kremliaus planus eksploatuoti naftos telkinį prie Kuršių nerijos. Vienas ekopolitikos pionierių Lietuvoje R. Pakalnis dalyvavo „Žemynos“ klubo steigime ir veikloje, o ši iniciatyva ilgainiui tapo viena iš Sąjūdžio ištakų. 1988 metų birželio 3 dieną jis buvo išrinktas į Sąjūdžio iniciatyvinę grupę.

Prezidento teigimu, R. Pakalnio veikla nepriklausomoje Lietuvoje yra pilietiškumo principingai reiškiant savo poziciją pavyzdys. Jis pasižymėjo kaip vienas autoritetingiausių Lietuvos paveldosaugininkų, buvo Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas, taip pat prisidėjo prie Lietuvos švietimo koncepcijos kūrimo ir įgyvendinimo.

Netekties valandą Prezidentas palinkėjo stiprybės profesoriaus R. Pakalnio šeimai, artimiesiems, kolegoms ir visiems, kuriems teko pažinoti šią neeilinę asmenybę.

Pranešimą paskelbė: Antanas Bubnelis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą