Studijos - Karjera

Prezidentas Kauno universitetų bendruomenei: būkite susitelkę ir siekite bendrojo gėrio

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo bendroje Kauno universitetų mokslo metų pradžios šventėje.

Kreipdamasis į rektorius, dėstytojus ir studentus, šalies vadovas pasidžiaugė tęsiamomis lietuviškomis akademinėmis tradicijomis – švęsti mokslo metų pradžią kartu. Taip žengiama Lietuvos universiteto ir daugelio tarpukario studentų organizacijų pramintu keliu.

„Noriu nuoširdžiai pasveikinti visus Kauno universitetų dėstytojus ir darbuotojus, taip pat visą studentiją, o ypač pirmakursius, kurie šiandien pradeda savo studijų metus. Jūsų laukia ne tik naujų iššūkių, bet ir svaiginamų galimybių kupini studijų metai. Tegul Jus, kaip ir visą Kauno universitetinę bendruomenę, įkvepia netrukus čia skambėsiantis studentiškas „Gaudeamus“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo žodžiais, pirmiausia „Gaudeamus“ yra giesmė jaunystei ir jaunatviškam entuziazmui, be kurio sunku net įsivaizduoti studijų laikotarpį. Ne mažiau svarbu, kad „Gaudeamus“ pagerbia mokslininkus, kurie kuria, kaupia, saugo ir perduoda neįkainojamas žinias – bet kurios aukštosios mokyklos pagrindą.

„Galiausiai, studentų himnas išsako mūsų įsipareigojimą Respublikai – bendrajam gėriui, kurį įkūnija nepriklausoma demokratinė valstybė. Kuo aktyviau į bendrojo gėrio kūrybą įsitraukia aukštojo mokslo institucijos ir visa akademinė bendruomenė, tuo visa valstybė stipresnė ir geriau pasirengusi reaguoti į ateities iššūkius“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad, siekdami ateityje klestėti nepriklausomoje Lietuvoje, turėsime vis daugiau ir tiksliau investuoti į aukštąjį mokslą. Šalies vadovo teigimu, laimei, kad jau dabar galime atsispirti nuo solidaus pagrindo: Lietuvoje kuriamos inovacijos vis dažniau pripažįstamos tarptautiniu mastu.

„Nuolatinių geopolitinių grėsmių akivaizdoje ne mažiau svarbu pažinti Lietuvos, kaimyninių šalių bei viso pasaulio kultūros paveldą. Nepaklysti audringuose permainų vandenyse mums padeda lietuviška tapatybė, kurią didele dalimi maitina praeities studijos. Bendruomeniškumas, sutelktumas ir pagarba tradicijai, kurią šiandien išreiškia Kauno universitetų bendruomenė, taip pat yra ryškus pavyzdys visai mūsų šaliai. Todėl nuoširdžiai linkiu Jums ir toliau puoselėti bendrystę bei drauge siekti bendrojo gėrio“, – teigė Prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą