Studijos - Karjera

MITA kviečia susipažinti su Lietuvos gyvybės mokslų inovacijomis: mokslininkai turėtų būti tikrieji mūsų „influenceriai“

Gegužės 3 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaromas Lietuvos gyvybės mokslų industrijos pasiekimų stendas. Siekdama visuomenę supažindinti su Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialu, jį sukūrė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

„Lietuvą pasaulyje garsina įvairiausių sričių asmenybės – menininkai, sportininkai, keliautojai. Bet ar žinome, kokias aukštąsias technologijas pastaraisiais metais sukūrė vienos prioritetinių Lietuvos industrijų – gyvybės mokslų – atstovai? Mūsų tikslas – populiarinti Lietuvos gyvybės mokslų industrijoje (GMI) sukurtas inovacijas, kad kiekvienas moksleivis, tarnautojas, verslo atstovas ar senjoras apie jas sužinotų ir galėtų pagrįstai didžiuotis!“, – sako MITA iniciatyvos „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovas Tomas Vitkauskas.

Stende interaktyviai pristatomos 7 sveikatos technologijų ir biotechnologijų krypties inovacijos. Pavyzdžiui, pirmosios pasaulyje 3D mikroformavimo staklės, neįtikėtinu tikslumu galinčios apdirbti medžiagas. Arba DNR redagavimui skirtos genų žirklės, kuriomis perprogramuojant genetinį kodą galima ištaisyti ligas sukeliančias genų mutacijas. Už kai kuriuos sprendimus jau gauti tarptautiniai ir nacionaliniai apdovanojimai.

Susipažinę su Lietuvą reprezentuojančiais industrijos pasiekimais, lankytojai čia pat galės pasitikrinti savo žinias.

Anot T. Vitkausko, visos lietuviškos inovacijos nė iš tolo netelpa viename stende. Lietuvos gyvybės mokslų potencialą patvirtina ir tai, kad kol vyko techniniai darbai, mūsų mokslininkai sukūrė pirmąjį lietuvišką antikūnų prieš SARS-CoV-2 nustatymo rinkinį, unikalius lašinamus vaistus nuo aklumą sukeliančios ligos ir kitus sprendimus. „Mūsų mokslininkų idėjos ir darbo rezultatai keičia pasaulį. Jie verti būti pastebėti ir aptariami ne tik mokslo bendruomenėse – kuo daugiau žinių apie tai pasieks visuomenę, tuo greičiau jie tapti tikraisias mūsų „influenceriais“.

Reaguodama į industrijos naujienas, netrukus MITA GMI srities inovatorius vėl kvies teikti savo inovacijas, kuriomis stendas bus atnaujintas dar šį rudenį.

Aplankyti Lietuvos gyvybės mokslų industrijos pasiekimų stendą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) lankytojai kviečiami iki š. m. birželio 3 d. Iki šių metų pabaigos jį planuojama eksponuoti ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje atvirose erdvėse, renginių ir parodų metu. 

Lietuvos GMI pasiekimų stendas viena iš MITA įgyvendinamo projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ veiklų. Projekto tikslas – gyvybės mokslų industrijos populiarinimas, žinių perdavimo, technologijų pažangos, inovacijų, komercializavimo bei naujų įmonių kūrimosi skatinimas ir tarptautinio Lietuvos, kaip GMI šalies, įvaizdžio kūrimas. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą