Studijos - Karjera

Prezidentas jauniesiems mokytojams: būkite laisvi ir drąsūs, pasitikintys savimi

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su karjerą mokyklose pradedančiais mokytojais iš visos Lietuvos.

Jau trečią kartą šalies vadovas į tradicinį pikniką pakvietė pirmus mokslo metus pradėsiančius Lietuvos mokytojus siekdamas juos motyvuoti ir pabrėždamas mokytojo profesijos garbingumą.

Prezidentas kreipėsi į pedagogo pašaukimą pasirinkusius jaunuolius linkėdamas, kad jų būsimi mokiniai ateityje su dėkingumu prisimintų juos kaip mokytojus, pastūmėjusius ir padrąsinusius gyvenimo kelio pradžioje.

„Labiausiai prisimenu tuos savo mokytojus, kurie manimi patikėjo. Kurie man pačiam suteikė tikėjimo, kad aš gyvenime galiu daug ką nuveikti, jei tik dėsiu pakankamai pastangų ir turėsiu siekių. Linkiu, kad ir Jūsų mokiniai Jus ilgai ir nuolat su dėkingumu prisimintų“, – sakė šalies vadovas. 

Prezidentas pažymėjo, kad nors visuomenė su mokytojų darbu sieja aukštus lūkesčius, mokytojai gali džiaugtis ilgai išliekančiais savo darbo rezultatais. „Ko tik mes iš Jūsų nenorime – ir kūrybiškumo, ir gebėjimo nuolat kantriai dirbti pasikartojantį darbą, ir patriotų ugdymo, ir gebėjimo dirbti pandemijos ar kitomis ekstremaliomis sąlygomis, ir nuolat gerėjančių mokinių pažymių. Nedaug kas jaučia tokią visuomenės lūkesčių naštą kaip Jūs, mokytojai. Bet tai, ką sukuria mokytojai, lieka labai ilgam. Net ilgiau nei pastatai ar kiti materialūs dalykai. Juk žmogaus asmenybė išugdoma visam gyvenimui“, – teigė šalies vadovas. 

„Būkite laisvi ir drąsūs, pasitikintys savimi, būkite tie, kurie įkvepia mokinius atrasti ir suprasti, svajoti ir kurti, protingai pasirinkti ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimus. Būkite mūsų vaikams šviesios asmenybės pavyzdžiais“, – jauniesiems pedagogams sakė Prezidentas. 

Susitikimo metu vyko diskusija apie švietimo ateitį ir mokytojo karjeros pradžią mokykloje, kurioje dalyvavo „EDU Vilnius“ vadovė, švietimo ekspertė, rašytoja Unė Kaunaitė, programos „Renkuosi mokyti!“ vadovė Emilė Paskočimaitė, fizikos mokytoja tapusi pilotė Eglė Stankūnaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, prieš metus pedagogės karjerą Vilniaus Pavilnio gimnazijoje pradėjusi Gintarė Motiekaitienė. Diskusiją moderavo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą